Roblox, kullanıcıların özel yapım avatar gövdeleri ve kafaları satmasına izin vermek üzere

Roblox, geliştirici forumlarında (üzerinden) yaptığı bir gönderide, kullanıcıların Perşembe gününe kadar oluşturdukları “tam avatar gövdelerini ve bağımsız kafaları” satmalarına izin vereceğini söyledi. GirişimBeat). Yeni içerik oluşturucu yapımı sanal ürünler (Roblox’un kullanıcı tarafından oluşturulan içerik veya UGC olarak adlandırdığı bir şey), daha fazla insanın üzerinde iş kurmasına yardımcı olabilir. robloxbu da onları Meta’nınki gibi rakip metaverse platformları için bir şeyler yapmaktan alıkoyabilir Ufuk Dünyaları ve Epic Games’ Fortnite.

Kullanıcıların satabilecekleri konusunda bazı sınırlamalar olacaktır. Organlar ve kafalar, şirketin topluluk standartlarına, pazar politikasına uymalı ve “Roblox IP’ye karşı proaktif kontrollerden geçmelidir”, böylece bariz bir Shrek benzeri satamazsınız. Vücutların, çocuklar arasında çok popüler olan bir platform için iyi bir kısıtlama olan “tevazu katmanlarına” sahip olması gerekir. Satılabilir parçalar, avatarın farklı deneyimlerde düzgün çalışması için maksimum ve minimum boyut sınırları içinde olmalıdır.

Roblox, içerik oluşturucuları sanal bedenler ve kafalar satmaya teşvik etmek için (her yazdığımda bu garip oluyor), “yükleme ücreti ve minimum fiyat yok” diyor. (Bir Roblox web sayfasına göre, aksesuarlar ve giysiler genellikle 750 Robux yükleme ücretine sahiptir.) İçerik oluşturucular, bir avatar gövdesinin veya kafasının satışının yüzde 30’unu alacak ve yüzde 40’ı da avatarın sahibine gidecek. Neresi sanal ürünler satılır. Yani, eğer kendin yaparsan roblox Bu deneyimde bir avatar gövdesini veya kafasını deneyimleyip satarsanız, satıştan yüzde 70 pay alırsınız.

Roblox, içerik oluşturucuları sınırlı sayıda avatar teçhizatı yapmaya ve satmaya teşvik etse de, şimdilik, sınırlı sayıda vücut veya kafa yapamayacaklar (yine de garip). Ama gelecekte bu durum değişebilir gibi görünüyor. Roblox, “Geri bildirimlerinizi aldık ve gövdelerin ve kafaların Sınırlı olması, gruplar halinde satılması ve aksesuarlar veya giysilerle tek bir paket olarak satılması özelliğini eklemeyi planlıyoruz” dedi. “Güncellemeler için bizi izlemeye devam edin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir