Rockstar, GTA V ve Red Dead rol yapma araçları yapan mod yapımcılarıyla çalışıyor

Rockstar Games, şirketin oyunlarına roleplay sunucuları için resmi destek sağlamak üzere popüler bir mod geliştirici ekibiyle çalışıyor. Bugün duyurulan Rockstar, oyuncuların aşağıdakiler gibi oyunlarda tamamen özel deneyimler oluşturmasına ve oynamasına olanak tanıyan FiveM ve RedM modlama araçlarının yaratıcısı “Cfx.re ekibiyle ortaklık kurduğunu” söylüyor. Büyük Araba Hırsızlığı V Ve Kırmızı Ölü Kefaret 2.

Rockstar, sürümde Cfx.re’nin “artık resmi olarak Rockstar Games’in bir parçası” olduğunu belirtse de, bunun nasıl olduğuna dair ayrıntılara girmeden düzenlemenin durumu tam olarak net değil.

Cfx.re, resmi forumunda yaptığı bir gönderide “artık resmi olarak Rockstar Games’in bir parçası” olduğunu ve FiveM platformunu ilerletmek için bir fırsat olduğunu söylüyor – sadece hakkında herhangi bir bilgi istemeyin. GTA 6.

Rockstar Games, yakın zamanda oyun modlama politikasını, özellikle rol yapma sunucularındaki duruşuyla ilgili olarak değiştirdi. Yeni politikalar, oyunlarda yaratıcı yollarla genişleyen ve modların üçüncü taraf sunucu platformları aracılığıyla çalıştırılmasına izin veren yeni “makul” deneyimlerin yaratılmasını davet ediyor.

Ancak Rockstar, Rockstar’ın IP’sini kullanarak “yeni oyunlar, hikayeler, görevler veya haritalar oluşturmaya” müsamaha göstermeyecektir. Ayrıca, yağma kutuları veya kripto para birimlerinin dağıtımı da dahil olmak üzere oyunlarını kullanarak herhangi bir parasal kazanca izin verilmeyeceği de açıktır. Rockstar’ın uygun olmadığı bu VR moduyla çöp kutusuna girenler.

Modlama topluluğu, özellikle Büyük Araba Hırsızlığı V, sınır tanımıyor. FiveM gibi platformlarda, ölüm kalıcı olarak ayarlandığından, katılan insanların silah kaldırma konusunda gerçekten iki kez düşündükleri bir gangster oyunu gibi yoğun deneyimler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir