SAG-AFTRA, grev sırasında hangi projelerin devam edebileceğini kısıtlıyor

Amerika Yazarlar Birliği (WGA) ile dayanışma amacıyla Screen Actors Guild (SAG-AFTRA), devam eden grev sırasında WGA sözleşmeleri kapsamındaki bağımsız projelere üretime devam etme izni vermeyecek. 14 Temmuz’da SAG-AFTRA, web sitesinde yaptığı bir açıklamayla, bundan böyle WGA kapsamındaki projelerin, oyuncular birliğiyle doğrudan bağlantısı olmayan onaylı bağımsız yapımların çekime devam etmesine izin veren Geçici Anlaşma politikasının dışında tutulacağını duyurdu.

Açıklamaya göre karar, “NED ve baş müzakerecimiz” Duncan Crabtree-İrlanda’nın tavsiyesi ile birlikte WGA ile yapılan birkaç toplantının ardından alındı. Lonca, “WGA tarafından bize, bu değişikliğin onların saldırı stratejilerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacağı söylendi ve bunun bizim fayda ve etkinliğimizi baltalamadığına inanıyoruz” dedi. “Bu bir kazan-kazan değişimidir.”

“Personelimiz, yalnızca gerçek bağımsız yapımların dahil edildiğinden emin olmak için her bir Geçici Anlaşma başvurusunu incelemeye devam edecek”

SAG-AFTRA bildirisi, “Bu, ileriye dönük olarak, ABD’de gerçekleşen yapımlar için SAG-AFTRA’nın yalnızca WGA kapsamında olmayan projeler için Geçici Anlaşmalar vereceği anlamına geliyor” diye devam ediyor. “Ve personelimiz, yalnızca gerçek bağımsız yapımların dahil edildiğinden emin olmak için her bir Geçici Anlaşma başvurusunu araştırmaya devam edecek.”

Grevin başladığı 14 Temmuz’dan bu yana 200’den fazla film ve diziye (PDF) geçici anlaşmalar kapsamında çekime devam etme izni verildi. Onaylanan çok sayıda projeyle ilgili eleştirilerin ardından SAG-AFTRA, geçici sözleşmelerin grevle çelişmediğini, çünkü bu yapımların zaten sendikanın öne sürdüğü çalışma şartlarına uygun olduğunu ve İttifak ile doğrudan ilişkili olmadığını açıkladı. Sinema ve Televizyon Yapımcıları.

Onaylanan sözleşmeler yürürlükte kalacak ve Son teslim tarihiSAG-AFTRA kapsamındaki bağımsız uzun metrajlı filmlerin yalnızca yüzde 15-20’si WGA kapsamındadır.

“Geçici Sözleşmeleri çeşitli nedenlerle oluşturduk, bunların hepsi üyelerimizin ve kardeş sendikaların üyelerinin çıkarlarını korumayı amaçlıyor, böylece kalfalar ve mürettebat, AMPTP’ye bağımsız üreticilerin olduğunu gösterirken çalışmaya ve faturalarını ödemeye devam edebilir SAG-AFTRA müzakere komitesi yaptığı açıklamada, üyelerimizle bu şartlar altında çalışmaya istekli olduklarını belirtti. “Grev eylemi her gün gelişiyor. Ortak amacımız için savaşırken kardeş sendikalarımızla işbirliği yaparken üyelerimizi korumaya devam etmek için gerçek zamanlı olarak uyum sağlıyoruz.”

(Açıklama: The Mediazone’in yazı işleri personeli, Doğu Amerika Yazarlar Birliği ile de sendikalıdır.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir