Samsung, One UI 6 beta programını başlatıyor

Samsung, Android 14 tabanlı Android sürümü olan One UI 6 için beta programını başlatıyor. Bu sonraki revizyonun temel özellikleri, basitleştirilmiş bir tasarım ve daha fazla özelleştirme seçeneğidir.

Samsung’tan yapılan bir basın açıklamasına göre, tasarım cephesinde, “daha modern bir görünüm ve his yaratmak için birçok öğe ince ayar yapıldı”. Bu, Samsung Klavyesinden kullanabileceğiniz yeni bir varsayılan yazı tipini ve yeni emojiyi içerir. Şirket ayrıca, sık kullanılan özelliklere daha kolay erişebilmeniz için Hızlı Panel’in görünümünü de güncelledi.

Samsung One UI 6’da neler bekleyebileceğinizi gösteren iki ekran görüntüsü.
Resim: Samsung

Özelleştirmeye gelince, One UI 6, iPhone’un kilit ekranları ve Odak modları ile yapabileceklerinize çok benzeyen, belirli Modlara ve Rutinlere bağlı belirli kilit ekranlarını seçmenize izin verecektir.

Ne yazık ki, One UI 6 beta, başlangıçta yalnızca Galaxy S23 serisinde mevcut olacak – eğer Samsung’un en yeni katlanabilirlerinden birini almak üzereyseniz, şimdilik şansınız yok. Ancak bir S23 telefonunuz varsa ve ABD, Almanya veya Güney Kore’deyseniz, Perşembe gününden itibaren One UI 6 beta’ya göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir