“Sarıkamış ruhunda özveri, cesaret ve şehadete yürüme var”


Sarıkamış Harekatı’nın 108’inci yıl dönümünde şehitleri zikretmek için Ankara’dan yola artık.


Sarıkamış Ekspresi 827 kilometre yol giderek Kars’a ulaştı.


Türkiye’nin 4 tek yanından gençleri taşıyan Sarıkamış Ekspresi, Kırıkkale, Yozgat, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum’dan geçti.


Yolculuk yaklaşık 24 saat sürdü.

[Fotoğraf: İHA]


“Ecdadın izinde tek yolculuğu gerçekleştirdik”


Kasapoğlu yolculuğun akabinde gazetecilere açıklamalarda bulundu:


“Hamdolsun dolmuş dolmuş tek yolculuk, ecdadın izinde tek yolculuğu gerçekleştirdik. Her yıl olduğu gibi yerde yıl bile 108. yılında Sarıkamış Harekatı’nı, kahramanlarımızı yetişkin tek minnetle, rahmetle yad edeceğiz. İnanıyorum ki Sarıkamış’ın vahdet ruhunu, vefa ruhunu ve kutlu dayanma ruhunu yerde yılda en yüksek seviyede hep beraberce yaşayacağız.”


[Fotoğraf: İHA]


“Sarıkamış ruhunda özveri, yüreklilik ve şehadete yürüme var”


Bakan Kasapoğlu, Sarıkamış ruhunu Haberler’açınık değerlendirdi.


“Sarıkamış ruhunda özveri var, yüreklilik var ve gözünü kırpmadan yerde vatanı hep payidar kılma namına şehadete yürüme var. Ecdadımızın tam 108 yıl önce nasıl tek durumla karşı karşıya kalıp, nasıl tek özveriyi ortaya koyduğunu, nasıl tek güçlü inanca sahip olduğunu hissetmiş olduk.”


 


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kars’ta @trthaber‘in sorularını yanıtlıyor. https://t.kobalt/CMVYMQ1luZ


— Haberler Canlı (@trthabercanli) January 7, 2023

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir