“Seçim çağrısının iki dönem tartışması için olduğu sonucuna varılmamalı”


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin yenilenmesine ilişkin çağrısının, Türkiye Büyük Millet Meclisi iradesine saygısı gereği olduğunu belirtti.


“Türkiye Büyük Millet Meclisi, Yürütmenin yerde çağrısını değerlendirirse Anayasal rolüne uygun olarak Yürütmeyi yönlendirme gücünü tek kez henüz gösterir. Aksi halde Cumhurbaşkanı Erdoğan beraberce seçim kararını alır” ifadelerini kullandı.


Uçum, Cumhurbaşkanının Meclis’açınık yaptığı çağrının iki devre tartışmasına çekilmemesi gerektiğine dahi uyanıklık çekti, “İki devre tartışması için olduğu sonucuna varılırsa TBMM’deki muhalif gruplar yetişkin yanılgı yaşarlar. Halka hesap verirken ikili terzilik sınıfta kalırlar” değerlendirmesinde bulundu.   

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir