Severance ve A Knight of the Seven Kingdoms’ın Yapımları: Hedge Knight, WGA grevi için duruyor

Yazarların kendilerine dikkat çekmesinin yanı sıra, kıdem‘ nin durması kısmen Uluslararası Tiyatro Sahnesi Çalışanları İttifakı (yapım ekibi loncası) ve Teamsters (üretimler için gerekli olan sürücüleri ve diğer el işçilerini temsil eden lonca) üyelerinin grev hattını geçmemesinden kaynaklanıyordu. Bu son duraklamalar, diğer diziler gibi geliyor yabancı şeyler Ve Hileler ve Marvel’s gibi filmler Bıçak ağzı WGA ve Alliance of Motion Picture and Television Prodüktörleri’nin (AMPTP) geçen hafta yazarlara emekleri için ne kadar tazminat ödendiği ve diğer birçok işyeri sorunu konusunda bir çıkmaza girmesinin ardından benzer şekilde duraklatma düğmesine basmak zorunda kaldılar.

Üretimin durdurulması, neden olduğu ve nasıl etkilediği hakkında uzun bir Not A Blog gönderisinde Çit ŞövalyesiGeorge RR Martin, WGA grevine tüm gücüyle desteğini dile getirdi ve AMPTP’yi “LA’da ve diğer şehirlerde de pek çok stüdyo alanının ve ses sahnesinin önündeki gözcülerin” görüntüsüne alışmaya teşvik etti. Martin, AMPTP’nin WGA’nın geri adım atması konusunda ne kadar umudu olursa olsun, muhtemelen bırakması gerektiğini söyledi.

“Lonca’yı şimdiye kadar hiç bu kadar birleşik görmemiştim”

Martin, “Belki yarın AMPTP üyeleri akıllarını başlarına toplar ve bazı anlamlı tavizler verirler ve her şey önümüzdeki hafta tamamlanabilir,” dedi. “Ancak bu konuda çiftliğe bahse girmem. 1986’da televizyon ve sinema için yazmaya başladığımdan beri bunlardan birçoğunu yaşadım. İlk parçası olduğum 1988 grevi 22 hafta sürdü ve Hollywood tarihindeki en uzun grevdi. En sonuncusu olan 2007-2008 grevi 100 gün sürdü. Bu daha uzun sürebilir. Sorunlar çok daha önemli ve Lonca’yı şimdiye kadar hiç bu kadar birleşik görmemiştim.”

Grev etkili olurken Çit ŞövalyesiMartin, yazma işinin görünüşte tamamlandığını not etmeye dikkat etti. ejderha evigrevden önce Nisan ayı başlarında Londra ve Galler’de çekime başlayan ikinci sezonu.

Martin, “Sekiz s2 bölümünün senaryoları aylar önce, grev başlamadan çok önce bitti,” diye ısrar etti. “HBO notları, benim notlarım, bütçe endişeleri vb. için her bölüm dört veya beş taslaktan ve çok sayıda revizyondan geçti. Başka revizyon olmayacak. Yazarlar işlerini yaptılar; gerisi yönetmenlerin, oyuncu kadrosunun ve ekibin ellerinde… ve tabii ki ejderhalar).”

Martin’in her şeyin yolunda gittiğine dair güvenceleri ejderha evi‘in ikinci sezonu muhtemelen dizinin bazı hayranlarını rahatlatacak.

Ancak artan sayıda çarpıcı yazarın işaret ettiği gibi, sette yazı yazmak, bitmiş bir projenin stüdyoların istediği şekilde parlamasını sağlamak için genellikle çok önemli olan TV ve film yapım sürecinin önemli bir parçasıdır. Söylemek yeterli, nasıl olduğunu görmek çok ilginç olacak ejderha evi Sonunda yakın gelecekte HBO ve Max’te prömiyer yaptığında ortaya çıkıyor – umarım grevin adil ve eşitlikçi bir sonuca vardığı bir noktada.

Açıklama: Vox Media’nın aşağıdakileri içeren editör ekibi Sınıraynı zamanda Doğu Amerika Yazarlar Birliği ile de sendikalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir