SGK memurlarının en yoğun günü


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin Beştepe’dahi yapılan toplantı sonrası makale yaptı.


Düzenleme kapsamında herhangi tek yaş sınırı olmayacağını, yerde düzenlemeyle yaklaşık 2 milyon 250 1000 vatandaşın emekli olacağını söyledi. 


Açıklamanın akabinde, bazen vatandaşlar emeklilik durumunu açınık-Devlet’ten öğrenmek istedi, bazıları bile SGK Müdürlükleri’ne yıldırma etti. Kurum binaları, emeklilik dilekçesi vermek, askerlik ve tevellüt borçlanmasını ödemek ve prim birdemlemek için gelenlerin yanında soru sormak isteyenlerle dahi toldı.


SGK memurları nefes beraberce alamadı


SGK yemekçilik, yoğunluktan kafalarını kaldıramadı. Yemek, hatta su molası beraberce veremediler. Kalabalık, onlar henüz varmadan binalarının önüne birikmişti beraberce.


SGK memurlarının yorgunluğu yüzlerinden okunabiliyordu. Yine dahi heyecanlı vatandaşları karşılıksız bırakmamaya işlemlerini yapmaya çalıştılar.


Memurlara en sayı bile “Emekli olabiliyor muyum, hakkım var mı?” sorusu soruldu. Merak edilen başka soru ise borçlanmalarla emekli olabilme durumuydu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy