Sony’nin şimdi herkese açık beta sürümünde PS5 oyunlarını internet üzerinden 4K’da yayınladığı bildiriliyor

Sony geleceğini söyledi ve şimdi burada görünüyor. Birkaç oyuncu olduklarını söylüyor davet edildi 4K çözünürlüğe kadar oyunları bir PS5’e aktaran PS5 bulut oyunlarının herkese açık beta testine.

Daha önce Sony’nin 4K’da yayın yapacağını bilmiyorduk ve “4K” gerçekte ne anlama gelirse gelsin bu büyük bir sorun olabilirdi.

Henüz Sony’deki bağlantılarımızla herkese açık beta sürümünü onaylamamış olsak da, popüler oyun forumu ResetEra’daki birkaç kullanıcı betaya dahil olduklarını söylüyor ve ArashiGames, 720p, 1080, 1440p ve 2160p (4K) çözünürlükler arasından seçim yapabileceğinizi söylüyor. oyunları otomatik olarak yükleyen bulut kayıtları, böylece alıp oynayabilirsiniz.

Bulut tasarrufları masa bahisleri gibi görünse de, durum her zaman böyle olmamıştır: Örneğin, Sony’nin PlayStation Now bulut oyun hizmetinin ilk sürümlerinde, anlaşılır bir şekilde, PS3’ünüzden kayıtlı oyunları içe aktarmanın ilk yolu yoktu.

4K “maksimum çözünürlüğün” şu anlama gelip gelmediği net değil: işlemek çözünürlük (yani oyun grafikleri) veya yayın Akışı çözünürlük (TV’nize ışınlanan görüntülerin gerçek boyutu), bulut oyunlarının akışı nedeniyle yardımcı olabilir. İnternette saniyede 60 kez (veya daha fazla) hızlı bir şekilde yayınlanmak için görüntülerin oldukça küçük sıkıştırılması gerekir ve bu sıkıştırma, normalde mükemmel oynanabilir bir oyun üzerinde genellikle çirkin bir pus olarak ortaya çıkabilir.

Nvidia’nın GeForce Now ve Google Stadia’yı test ederken açıkladığımız gibi, 4K çözünürlükte akış, 4K ekranınız olmasa bile sorunu çözmenize yardımcı olur. (Bu hizmetlerin her ikisi de 4K akış sunuyordu ancak bunun için fazladan ödeme yapmanızı istedi.)

ArashiGames, mevcut oyunların şunları içerdiğini söylüyor: God of War: Ragnarok, Horizon Forbidden West, Fortnite, Fall Guys, Destiny 2, Returnal, Demon’s Souls, Death Stranding, Sackboy A Big Adventure, Destruction All Stars ve Fall Guys — için mevcut denemeler ile Resident Evil Köyü Ve İblis avcısı ilave olarak.

Haziran ayında Sony, PS5 oyun akışını test etmeyi planladığını ilk kez açıkladığında, şirket testin “PlayStation Plus Oyun Kataloğu ve Oyun Denemelerinden PS5 oyunlarının yanı sıra oyuncuların sahip olduğu desteklenen dijital PS5 oyunlarını” içereceğini öne sürdü. zamanla ek oyunlar eklerdi.

Sony ayrıca, “bir lansman zaman çerçevesi de dahil olmak üzere hazır olduğumuzda daha fazla ayrıntıyı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” diye yazdı. Görünüşe göre şirket bunu paylaşmayı atlamış olabilir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir