Sözleşmeliye kadro mesaisi hızlandı – Son Dakika Haberleri


Sözleşmeli personele kadro çiçekçi hükümetin önceliklerinden.


568 1000 368 sözleşmeli personel kadro bekliyor. Gözler düzenlemenin kapsamının ne olacağında.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde oluşturulan özel ekip çalışmalarına hız verdi.


Bakan Vedat Bilgin, geçen hafta Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın’ı kabul etti. Görüşmede sözleşmelilerin akıllandırma ele makbuz. Sendikanın talepleri dinlendi.


Kamudaki 568 1000 368 sözleşmeli personel kadro bekliyor. Düzenlemede sona yaklaşıldı ve sözleşmeli personele kadro çalışmasının kapsamı ve koşulları ile ilgili mesai sürüyor. Sözleşmeli çalışanlara kadro düzenlemesini AYBÜ Öğr. Gör. Tarkan Zengin, @trthaber’dahi değerlendirdi. pic.twitter.com/f89a0DvNqB


— Haberler Canlı (@trthabercanli) September 12, 2022


“Sosyal güvence farkı ortadan kalkacak”


Peki sözleşmeliler kadroya geçişle hangi haklara sahip olacak? AYBÜ Öğretim Üyesi Tarkan Zengin şöyle anlatıyor:


“Sözleşmeli memur kadroya geçtiğinde sosyal güvencelerinin farklı olması ayrımı ortadan kalkmış olacak, tayin terfi izin haklarında kadrolu memurlarla eşitlenmiş olacak. Kadroya girdiklerinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına girme hakları olacak.”


Heyetler tek araya geliyor


Detayları netleştirmek için sözleşmeli personele kadro mesaisi sürüyor. İlgili sendika Memur- Sen ile vekillik bürokratları arasında temas sürüyor.


Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Memur-Sen heyetleri arasında teknik düzeyde sözleşmeli personel mesaisi olacak.


Teknik heyetler görüş alışverişinde bulunacak. Ortak noktalar belirlenecek


Hedef, kamudaki sözleşmeli personele kadro düzenlemesini gelecek ağrı Meclis’açınık sunmak.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir