Spotify’ın 38 milyon dolarlık bir beyaz gürültü sorunu olduğu bildirildi

Spotify, aslında herhangi bir konuşma içermeyen podcast’lere çok para harcıyor. gelen bir rapora göre Bloombergkullanıcıları sözde beyaz gürültü podcast’lerinden uzaklaştırırsa şirketin yıllık brüt karını 38 milyon dolar artırabileceğini belirtiyor.

Bu tür podcast’ler, statik, çarpan dalgalar veya yağmur gibi bir döngüde çeşitli rahatlatıcı sesler çalar ve düşündüğünüzden daha popülerdir. Popülaritelerinin nedenlerinden biri, Spotify’ın “‘konuşma’ içeriği (müziğe karşı) için algoritmik itme” sayesinde farkında olmadan onları kullanıcıların önüne itmesidir. Bloomberg.

Bu “podcast’lerin” arkasındaki içerik oluşturucular, bölümler sırasında oynayan reklamlardan para kazanıyor. Geçen yıl bir rapor Bloomberg beyaz gürültü podcast yayıncılarının Spotify tarafından yerleştirilen reklamlardan yılda en az 18.000 ABD Doları kazanabileceğini öne sürdü; artık dahili belgelere dayanarak, beyaz gürültü podcast’lerinin Ocak 2023 itibarıyla Spotify’da günlük 3 milyon kullanım saatini oluşturduğunu bildiriyor.

Spotify, kullanıcıları beyaz gürültü podcast’lerine yönlendirdiğini fark ettiğinde, platformun bu şovları konuşma akışlarından çıkarmayı, gelecekteki yüklemeleri yasaklamayı ve kullanıcıları diğer içerik türlerine yönlendirmeyi düşündüğü bildirildi. Ancak bu plan hiçbir zaman gerçekleşmedi. Bir Spotify sözcüsü, “Söz konusu teklif meyvesini vermedi – platformumuzda beyaz gürültü podcast’leri bulundurmaya devam ediyoruz” dedi. Bloomberg. Şirket hemen yanıt vermedi Sınıryorum isteği.

Spotify, beyaz gürültü podcast’lerinin platformda güvenli olduğunu söylese de işler değişebilir. tarafından bildirildiği gibi Bloombergbazı beyaz gürültü podcast yayıncıları, bölümlerinin şüpheli bir şekilde platformdan kaybolduğunu fark ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir