Substack artık yazarları abone olmadan önce takip etmenize izin veriyor

Substack artık yazarları takip etmenize izin vererek, bir yazarın haber bültenine abone olmanıza gerek kalmadan ne yaptığını takip edebilmeniz için bir yol sunuyor. Substack bir blog yazısında, bir yazarı takip ettiğinizde, “Okudukları, beğendikleri, yayınladıkları ve abone oldukları şeyleri – Notes beslemesi ve profilleri aracılığıyla güncel tutabilirsiniz” diyor.

Substack belki de en iyi, yazarların insanları ücretli aboneliklere kaydolmaya ikna ederek para kazanabilecekleri bir haber bülteni platformu olarak bilinir. Ancak platform, tweet benzeri Notlar gibi daha geleneksel sosyal ağ özellikleriyle de uğraşıyor ve bir takip düğmesi, Substack’in sosyal ağ sularına daha da fazla ayak basması gibi geliyor.

Şirket, ücretsiz olan aşağıdakilerin, yazarlara abonelik ağları oluştururken yardımcı olmayı amaçladığını vurguluyor. Substack, “Takip etmek, yazarların şimdiden dünyanın en değerli milyonlarca okuyucusuna ev sahipliği yapan Substack ağı aracılığıyla hedef kitlelerini büyütmelerine yardımcı oluyor” diyor. “Bu özelliği, Substack’te her zaman en önemli ilişki türü olacak olan abonelikleri en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için oluşturduk – ve aboneliklerin yerini almamak için.”

Ancak şimdi, Substack yazarları, takipçileri dönüştürmenin yollarını düşünme konusunda ek bir yüke sahip olabilir. Ve takipçi olmayanlar aboneye dönüşüyor. (Substack, gelecekte, takipçileri “trend olan gönderiler ve diğer kilometre taşları” hakkında bilgilendirerek “aboneliklere ‘ek satışları’ kolaylaştıracağını” vaat ediyor.)

Geçen hafta Substack’in kurucu ortakları, platformu sadece yazarlar için değil, okuyucular için de daha iyi bir yer haline getirmek istediklerini söylediler. Şirket, mobil uygulamalar ve RSS yayınlarını Substack yayınınıza getirme yeteneği dahil olmak üzere, doğrudan platformda bir şeyler okumayı teşvik etmek için bir avuç özellik sunmuştur.

X / Twitter’ın genel düşüşü göz önüne alındığında, metin okumak ve bazı mikrobloglar yayınlamak için yeni bir yer arayan kişiler için takip düğmesi, e-posta gelen kutunuzu haber bültenleriyle tıkamadan yazarların neler yaptığını görmek için yararlı bir özellik olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir