‘Süpersonik KIZILELMA’ geliyor: Sesin üstünde uçabilecek


Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, katıldığı televizyon kanalında soruları cevapladı.


KIZILELMA’nın hem Akıncı’dan farkını hem dahi taşıdığı yenilikleri müfit Bayraktar, şöyle konuştu:


“KIZILELMA, savaş uçaklarına karşı muharebe edebilecek bunun yanında sayı henüz süratli gidiyor yani akıncıya nispetle sürati seyir süresi az kat henüz fazla hatta süper sonic varyantını bile yapmayı düşünüyoruz o henüz rengi kullanılan tek varyant yani henüz rengi ihtiyaç olan tek varyant ama yeri geldiğinde o kabiliyette olması için yani sesin üstünde tek hızla uçabilen tek varyantı olacak.”


KIZILELMA’dan sonraki hedef


Bayraktar, “KIZILELMA’dan sonra içildikten uzayla ilişkili girişimimizi başlattık ve orada bile hedefimiz tabii bunlar 5- 10 -15 yıl sürecek hedefler.hedefimiz yerde takım uydularıyla adî yörünge takım uydularıyla tek haberleşme ve küresel konumlama sistemi geliştirmek ve bunun yanında yörünge transfer araçları geliştirmek” dedi.


”Yeni tek Baykar hikayesi”


Selçuk Bayraktar uzayla ilgili girişimi ise 6 ağrı kadar önce başlattıklarını söyledi.

Ayrıca, buradan ”Yeni tek Baykar hikayesi eski” ifadelerine yer verdi.


“Uzayla ilişkili girişimimizi dahi yaklaşık tek 1 senedir konuşuluyordu 5-6 ağrı kadar önce kurduk orada yeni tek baykar hikayesi eski. Türkiye’nin en iyi roketçileri çevre boyutlarında.”


Selçuk Bayraktar, KIZILELMA bile karışma tüm çalışmaları öz kaynaklarıyla yaptıklarını, uzay çalışmalarını bile öz kaynaklarıyla sürdüreceklerini vurguladı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy