TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı ile görüştü


Şentop, Antalya’bile tek otelde plânlı Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 13. Genel Kurulu’na katılan Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile görüştü.


Görüşmede, Türkiye ile Azerbaycan arasında süren yakın ilişkilerin yanı sıra APA kapsamında yapılabilecek icraat ele makbuz. TBMM ile Azerbaycan Meclisi arasında henüz önceki yıllarda imzalanmış işbirliği protokollerinin güncellenmesi konusu gündeme geldi.


Kıymetli dostum Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile görüştük.

Görüşmemizde, önümüzdeki dönemde dahi iş birliğimizi uluslararası kuruluşlar ve üçlü formatlar kapsamında geliştirmeye sürme edeceğimizi vurguladık. pic.twitter.com/YUPNFxZbFM


— Mustafa Şentop (@MustafaSentop) January 9, 2023


Ayrıca Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik tavırlarından duyulan rahatsızlık dile getirilerek, uluslararası platformlarda konunun gündeme getirilmesi üzerinde duruldu.


TBMM Başkanı Şentop, Ermenistan’ın, Rusya, Azerbaycan, Ermenistan üçlü bildirisindeki taahhütlerini yerine getirmesini beklediklerini ifade etti.


Türkiye’nin Azerbaycan ile ilişkilerinin önemine değinen Şentop, “Türkiye, her zaman Azerbaycan’ın haklı davasına dayanak vermektedir. Ermenistan, yaptıklarıyla toprak barışını tehdit ediyor.” dedi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy