“Teklif 400 ve üzeri oyla kabul edilirse halk oylamasına gitmeyeceğiz”


Çeşitli programlara katılmak üzere Yozgat’a gelen Adalet Bakanı Bozdağ, Hazreti Ali Cami ve Külliyesi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, camilerin yeryüzünde Allah’ın evleri olduğunu söyledi.


Bozdağ, Kur’zihin-ı Kerim’dahi Cenab-ı Allah’ın Mescid-i Haram ve Mescid-i Aksa’dan bahsettiğini anımsattı. Cenab-ı Allah’ın iki tane dahi mescidin niteliklerinden bahsettiğine değinen Bozdağ, şunları kaydetti:


“Birisi Mescid-i Nebevi, ötekisi ise Mescidi Aksa. Tabii ikisine üzerine yerde değerlendirmeleri elbette ulema yapacaktır ama tığ biliyoruz ki mescitler yeryüzünde Allah’ın evleridir. İkincisi mescitler Müslümanların mezhep, meşrep, tarikat ve benzer farklılıkları gözetilmeksizin millet, mevki farkı gözetilmeksizin atlas her neresindeyse hepsinin ortak mabedidir. Mescit söylemek, toplayan söylemek her şeyden özgür eksiksiz Müslümanların ufalanmak, dirliğini, omuz omuza oluşunu, sırt sırta verişini, beraberce Allah’ın huzurunda eğilmelerini, beraberce secde yazar, beraberce yakarış etmelerinin sağlandığı muhteşem tek vahdet, kardeşlik ve Müslümanlığın yaşandığı yetişkin eserdir. Hakikaten baktığınızda atlas 4 tek yanında camilerin vahdet, yaşayış, kardeşlik konusunda verdiği mesajı gerçek okuduğumuzda eminim ki pek sayı ihtilaf ihtimal henüz doğmadan çözülecek. Allah’ın huzurunda kaval mısra, omuz omuza ve tıpkısı istikamete vekil ve tıpkısı Allah’a inanan, tıpkısı Allah’a ibadet fail tıpkısı Allah’a yakarış fail insanların birbirine sevgisiz, saygısız, husumetle bakması, yaklaşması kabul edilebilir mi? Elbette kabul edilemez. Camilerin birleştiriciliğini, en üst düzeyde olmasını sağlayan hiç şüphesiz ki toplayan cemaatidir. Camiyi güçlü kılan içindeki Müslümanlardır, müminlerdir.”


“Değişiklik 400 ve üzeri oyla kabul edilirse halk oylamasına gitmeyecektir”


Başörtüsü teklifi ile ilgili dahi ağırlıklı bağcıklı Bozdağ, “Kanun yerde meseleyi çözmede kafi olumsuzlama. Öyleyse kanundan henüz güçlü tek metne yani anayasal güvenceye ihtiyaç var.” dedi.


Bozdağ, “O yüzden yerde mesele Türkiye’nin gündeminden kalıcı olarak çıksın istiyorsak yol malûm. Anayasa değişikliğini yaparak ile yerde meseleyi içildikten Türkiye’nin gündeminden kalıcı olarak çıkarabiliriz. Umar ve dilerim ki Türkiye Büyük Millet Meclisinin saygın üyeleri yerde tadil teklifini 400’ün üzerinde tek oyla kabul ederek yasalaştırır. Değişiklik 400 ve üzeri oyla kabul edilirse halk oylamasına gitmeyecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız bile halk oylamasına götürmeyeceğini ifade etti.” niteleyerek konuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy