Threads bazı yararlı yeni özellikler kazanıyor

CEO Mark Zuckerberg’in bir gönderisine göre, Meta’nın Twitter rakibi Threads “bu hafta” bazı yeni özellikler alıyor. Yeni özellikler arasında, bir Konular gönderisini Instagram DM’lerinizde paylaşma yeteneği, gönderilere eklediğiniz fotoğraf ve videolara özel alternatif metin ekleme yöntemi ve “birinin hesabından kolayca bahsetmenizi” sağlayan yeni bir “bahsetme düğmesi” yer alır. Konu, ”diyor Zuckerberg. (Nedense, bu bağlantı benim için yalnızca mobilde çalışıyor.)

Instagram DM’leri aracılığıyla bir gönderi paylaşmak için, bir gönderideki kağıt uçak benzeri simgeye dokunun. Alternatif metin eklemek için bir gönderi başlatın, ataç simgesini kullanarak fotoğraf veya video ekleyin ve ardından görüntüde görünen “Alt” düğmesine dokunun. Bahset düğmesine sahip görünmüyorum – belki de kaçırıyorum! — ancak bir gönderi hazırlarken @ sembolünü girip ardından birinin kullanıcı adını yazarak veya önerilen seçeneklerden birini seçerek başka bir kullanıcıdan bahsedebilirsiniz. Ayrıca, iPhone’umun yakın zamanda Threads uygulamasını güncellediğini de belirtmeliyim, bu nedenle yeni özellikleri göremiyorsanız, en son sürümde olduğunuzdan emin olun.

Konulara alternatif metin eklemenin ekran görüntüleri.
Resim: Meta

Bu güncellemeler güzel – özellikle özel alternatif metin, başlangıçta uygulamada olması gereken gibi hissettiriyor – ancak birçoğunun hala bir web istemcisi ve gelişmiş arama gibi daha büyük güncellemeleri beklediğini tahmin ediyorum. Cuma günü Zuckerberg, bu özelliklerin “önümüzdeki birkaç hafta” içinde geleceğini söyledi, bu yüzden umarız onlar için daha fazla beklemek zorunda kalmayız. En azından uygulamanın bir takip beslemesi var, yine de keşke seni bundan vazgeçirmeseydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir