Tiffany Haddish, yeni filminin akış geleceğimize dair kasvetli vizyonu hakkında

Görünmez Elle Manzara garip bir uzaylı istilası hikayesi: Vuuv olarak bilinen bir tür, gezegeni zorla değil, ekonomi yoluyla ele geçiriyor. Gelişmiş teknolojileri, nüfusun geri kalanı yüzeyde sürünürken, insan seçkinleriyle birlikte yüzen şehirlerde yaşamalarına izin veriyor. Bu nedenle, çok samimi bir canlı yayın biçimi de dahil olmak üzere, para kazanmanın bazı yeni yolları ortaya çıkıyor. Vuuv’ların insanlar gibi romantizmi olmadığı için, genç çiftlerin hayatlarını yayınlamasını ve yol boyunca cömertçe bahşiş vermelerini izlemeye takıntılılar.

Filmde rol alan Tiffany Haddish için cazibenin bir kısmı, önermenin o kadar da abartılı görünmemesiydi. “Gerçekten seviyorum [director and writer Cory Finley] çok, onun işini seviyorum ”diye açıklıyor. “Yıllar boyunca inanılmaz şeyler yaptı. Okuduğumda bunu gerçekten yapmak istedim çünkü ‘Bu mümkün olabilir gibi görünüyor’ diye düşündüm.”

Not: bu röportaj daha önce yapıldı şu anki Hollywood aktörleri grevde.

“Bunu gerçekten yapmak istedim çünkü ‘Bu mümkün olabilir gibi görünüyor’ diye düşündüm”

Film 2030’larda geçiyor ve Haddish, Adam (Asante Blackk) adlı tomurcuklanan bir sanatçının annesi Beth’i oynuyor. Sonunda Adam, yeni kız arkadaşı Chloe (Kylie Rogers) tarafından isteksizce bir canlı yayın gösterisine çekilir. Uzaylı istilasından önce, Beth başarılı bir avukattı ama şimdi kendini Dünya’nın yeni gerçekliğinde çok az iş bulur. İnsanlığın çoğunun standartlarına göre şanslı – ailenin hala bir evi var – ama işler zor. Dolayısıyla, canlı yayınlardan para gelmeye başladığında, gelire güvenmek zorunda kalır. Daha sonra, ailesini ayakta tutabilmek için daha da zor bir seçim yapmak zorunda kalır (burada bunu bozmayacağım).

Haddish, karakteri hakkında şunları söylüyor: “Bütün bu eğitime, tüm bu bilgilere sahip, ancak toplumun düzenine göre – ki bu bir nevi gerçekliğe benziyor – başarıya ulaşmak çok zor,” diyor Haddish. “Ve bunu yapabilmek için bazen savunduğun şeye karşı çıkman gerekir. Ve bazen sadece ‘Biliyor musun? Ben hiç yapmıyorum. Acı çekmeyi tercih ederim.’”

İnsanların büyük ölçüde pişmemiş hindiye benzeyen yaratıklara boyun eğdiği yakın bir gelecekte geçmesine rağmen, filmin çoğu yönü Görünmez Elle Manzara çok olası hissediyorum. Canlı yayınlar, Twitch veya Instagram Live’da görebileceğinizden çok da farklı değil. Çiftler randevulara çıkar ve bahşiş ve bağışları teşvik etmek için her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Yayıncılar şakaklarına sabitlenmiş yayın cihazlarını takarlar ve canlı yayınlar anında açılabilir. Şu anda bilim kurgu, ancak birkaç ürün revizyonundan sonra, önümüzdeki on yılda satın alabileceğiniz bir şey de olabilir.

“Bence bilimkurgu, güncel meseleleri keşfetmek için harika ama aynı zamanda insanları geleceğe hazırlamak için de harika.”

Akış dünyası şu anda ne kadar popüler olsa da, Haddish için bu biraz yeni bir bölge. “Anlamıyorum,” diyor. “Yeğenim beni tanıştırdı robloxve insanların işlerini yapmalarını izlemek. Sıkıldım – yapmak istiyorum. Bunu yapmanı neden izliyorum? Oturup birinin fiziksel olmayan oyunlar oynamasını izleyemem.”

Bununla birlikte, bilim kurgunun, akış gibi yeni teknolojilerden gelen kültürel dönüşüm gibi modern sorunları keşfetmek için mükemmel bir araç olduğuna inanıyor. “Bence bilimkurgu, çağdaş meseleleri keşfetmek için harika ama aynı zamanda insanları geleceğe hazırlamak için de harika,” diye açıklıyor. “Eğer izlersen Yıldız Savaşları, insanların o programda yaptığı pek çok şey şu anda yaptığımız şey. Sadece beni ışınlamalarını bekliyorum.

gelince Görünmez Elle Manzaracanlı yayın vizyonu? Haddish, “Sanırım zaten orada yaşıyoruz” diyor. “Ve uzaylılar muhtemelen izliyor.”

Görünmez Elle Manzara şimdi sinemalarda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir