TikTok derin sahtekarlıkları ve AI içeriği artık içerik oluşturucular tarafından bir dokunuşla ifşa edilebilir

TikTok, içerik oluşturucuların gönderilerinin yapay zeka tarafından oluşturulmuş içerik içerip içermediğini ifşa etmeleri için yeni bir yol üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. tarafından paylaşıldığı gibi sosyal medya danışmanı Matt Navarra, bir video yüklemeden önce “daha fazla seçenek” bölümünün altında yeni bir “Yapay Zeka tarafından oluşturulan içerik” geçişi belirdi. Bu geçişin açıklamasının bir parçası olarak TikTok, etiketin “içeriğin kaldırılmasını önlemeye” yardımcı olacağını söylüyor; TikTok, içerik politikalarını Mart ayında güncelleyerek, kullanıcıların videonun altyazısında derin sahtekarlıkları ve yapay zeka tarafından oluşturulan içeriği ifşa etmesini veya tanımlayıcı bir çıkartma kullanmasını zorunlu kıldı.

Navarra, özelliğin bir videosunu paylaştı. Sınır. Videoda, düğmeyi çevirmek, TikTok’un özellikle ilgili yeni açılır pencereyi göstermesine yol açtı. Açılır pencere, içerik oluşturuculara yapay zeka tarafından yapılan ve “gerçekçi sahneler” gösteren içeriği etiketlemeleri gerektiğini hatırlatır ve uygun şekilde etiketlenmezse içeriği kaldırabileceği konusunda tekrar uyarır.

Ancak, görünüşe göre bu geçiş, başka bir değişiklik olarak kullanıma sunulma sürecinde olabilir. sınır staffer ve ben uygulamada bulamadık. TikTok, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Yapay zeka tarafından üretilen yeni içerik etiketi, geçen hafta rakip platform Instagram’ın kendi yapay zeka içerik ifşa etiketleri üzerinde çalıştığının keşfedilmesinin hemen ardından ortaya çıktı. Teknoloji şirketleri Google, Amazon, Microsoft ve diğerlerinin yanı sıra Instagram’ın ana şirketi Meta, geçen ay yapay zekayı sorumlu bir şekilde geliştireceğine ve içerik yapay zeka tarafından oluşturulduğunda kullanıcıları net bir şekilde bilgilendireceğine söz verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir