TİSK’ten asgari ücret açıklaması – Son Dakika Haberleri


Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu’ndan, asgari ücrete üzerine tek makale yapıldı.


Açıklamada, “Asgari ücretin değerlendirilmesine üzerine yapılacak olası tek toplantıda işveren tarafını temsilen mutlaka masada olacağız ve toplam fayda odaklı çalışmalarımız ile görüşlerimizi paylaşacağız” sözleri yer öncü.


“Küresel sorunlar ve müphemiyet ortamı göz önünde bulundurulmalı”


Yayınlanan mesajda şu sözlere yer verildi:


“Ülkemiz dahi tüm çevre gibi olağanüstü ekonomik şartların küresel boyutta yaşandığı tek dönemden geçiyor. Artan emtia fiyatları, enerji ve taşıma maliyetlerinin yanı sıra Rusya-Ukrayna krizi gibi küresel sorunlar ve yüksek müphemiyet ortamı sayı sektörü olumsuz etkilemeye sürme ediyor. Yapılacak ağırlıklı yerde müphemiyet ortamının göz önünde bulundurulmasının kritik öneme sahip olduğunu düşünüyoruz.

TİSK olarak, zaman önceliğimiz her zaman ülkemizin ve emek arkadaşlarımızın sürdürülebilir refahı oldu. Diğer yandan, böyle tek ortamda işletmelerimizi ve üreticilerimizi telâşlı tutmanın, üretimin devamlılığını sağlamanın bile yetişkin önem taşıdığını biliyoruz. İşletmelerimizin karşılaştığı risk ve fırsatların beraberce değerlendirilmesini istiyoruz.

“Tüm taraflara hal olacak formüller için iş birliğine açığız”


Bir kez henüz açıklamak isteriz ki, bizim için tüm emek arkadaşlarımızla beraberce büyüyebilmek esas. Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini kalıcı şekilde artıracak ve yetişkin-küçük eksiksiz işletmelerimize üstün katacak her türlü kararın destekçisiyiz. Tüm taraflara hal olacak formüller için iş birliğine açığız.

İşverenler olarak her zaman tüm sorumluluklarımızı tam ve eksiksik olarak yerine getirmenin bilinci içinde davrandık. Elimizi taşın altına koymaktan hiçbir zaman kaçınmadık. Bugüne kadar olduğu gibi yerde süreçte dahi devletimizin yanında olduğumuzun altını tek kez henüz çizeriz.

Bu vesile ile asgari ücretin değerlendirilmesine üzerine yapılacak olası tek toplantıda işveren tarafını temsilen mutlaka masada olacağımızı ve toplam fayda odaklı çalışmalarımız ile olası tek değerlendirmeye olumlu yaklaşacağımızı ifade etmek isteriz.

‘Birlikte Mümkün’ tutuculuk ile yerde festival yine işçi, işveren ve hükümetimizle beraberce açık oyun ve tesanüt yoluyla en iyi şekilde aşacağımıza inanıyoruz. Geleceğimize, çalışanlarımıza, işletmelerimize ve işimize katkı sağlayacak her türlü karara dayanak vermeye hazırız.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.