TOKİ’den deprem bölgesine konteyner ve iş makinesi desteği


Türkiye, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 boyutlarında ve Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğündeki iki depremle sarsıldı.


Depremler, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana’bile yıkıma yol açtı. 2 1000 379 kişi hayatını kaybetti, 14 1000 483 kişi yaralandı. 6 1000 217 tarımsal yıkıldı.


7,7 büyüklüğündeki depremin akabinde, en büyüğü 6,6 boyutlarında 183 artçı sarsıntı oldu. 13.24’te ise Elbistan merkezli 7,6 boyutlarında tek hareket henüz meydana geldi.


Deprem bölgesinde birden hâl ilan edildi. Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında 4’üncü seviye tetikdur verildi.


“81 ilimizde bağcıklı şantiyelerimizde seferberlik başlattık”


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bile sosyal medyadan yaptığı paylaşımda hareket bölgesine sayı sayıda konteyner ve iş makinesi göndereceğini duyurdu.


81 ilimizde bağcıklı şantiyelerimizde seferberlik başlattık.

Tüm imkanlarımız ve personelimizle depremde zarar gören vatandaşlarımızın yanındayız.#Deprem pic.twitter.com/YwgQtyHdLQ


— TOKİ (@Toki_Kurumsal) February 7, 2023


TOKİ’nin yaptığı tanımlamaya göre bölgeye gönderilecek iş makineleri şu şekilde:


“1180 konteyner, 294 kamyon, 153 ekskavatör, 11 buldozer, 85 beko loder, 12 vinçli kamyon, 39 lastikli yükleyici, 6 paletli yükleyici, 9 mini beko loder, 6 renksiz tankeri ve 18 lastikli ekskavatör”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir