TweetDeck resmi olarak ücretli bir hizmet haline geliyor

Resmi olarak Twitter olarak bilinen sosyal ağ X, sonunda TweetDeck’i ücretli bir hizmet haline getirme sözünü yerine getiriyor gibi görünüyor. X üzerinde birçok kullanıcı, sosyal medya danışmanı Matt Navarra dahilteknik olarak artık XPro olarak adlandırılan TweetDeck’i yüklemeye çalıştıklarında X Premium (eski adıyla Twitter Blue aboneliği) için bir satış sayfası gördüklerini söylüyorlar.

bir kaçımız Sınır henüz bloğa girmedim, ancak kaç kişinin ödeme yapmadıkça XPro’ya erişemeyeceğini söylediği göz önüne alındığında, bunun sadece an meselesi olduğunu tahmin ediyoruz.

Ne yazık ki, X’in 3 Temmuz’da XPro’yu yalnızca abonelere özel bir özellik haline getireceğini duyurmasıyla bunun geleceğini biliyorduk. O sırada geçişin “30 gün içinde” gerçekleşeceği söylendi, bu nedenle şirket kendi son tarihini biraz kaçırdı.

Elon Musk’ın sahibi olan X, X Premium’u daha uzun gönderiler, biçimlendirme, reklam geliri paylaşımı ve konuşmalarda ve aramada daha yüksek sıralamalar gibi eklemelerle daha cazip bir abonelik haline getirmeye çalıştı – şimdi şirket, XPro’ya erişimin para ödemeye değer olduğunu umuyor. mavi bir onay işareti.

TweetDeck, şirket 2011’de satın alana kadar Twitter’a erişim için en popüler üçüncü taraf uygulamalarından biriydi. Birden çok hesabı ve birden çok özel beslemeyi destekleyebilmesi, onu gazeteciler, pazarlamacılar ve Twitter’ı işleri için düzenli olarak kullanan diğerleri için güçlü bir araç haline getirdi. günlük iş.

Bu göz önüne alındığında, TweetDeck için ücret almak ve isme bir Profesyonel koymak bir anlam ifade ediyor. Ancak daha önce ücretsiz olan kullanışlı bir araç için ödeme yapmak zorunda olmak hala berbat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir