Üç aylar başladı – Son Dakika Haberleri


Müslümanlara dini hissiyat ve ibadet yoğunluğu eşliğinde gündelik hayatlarını sorgulama, yenileme ve zenginleştirme fırsatı sunan üç aylar, ihya edilecek.


Regaib, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi gibi özel gecelerin idrak edildiği üç aylarda, oruç tutma, Kur’zihin-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlerin henüz sayı yapılması tavsiye ediliyor.


Regaip Kandili 26 Ocak’ta


Diyanet İşleri Başkanlığı Vakit Hesaplama Bölümü’nün vakithesaplama.din.gov.tr internet adresinde yer saha rastlantı göre, recep ayının cumaya bağlanan ilk perşembe akşamı olan 26 Ocak’ta Regaib Kandili idrak edilecek.

[Grafik: Haberler]


On tek ayın sultanı ramazan 23 Mart’ta başlayacak


Hazreti Muhammed’in Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili 17 Şubat’ta ve ramazanın müjdecisi kabul edilen Berat Kandili’nin 6 Mart’ta idrak edilmesinin akabinde, on tek ayın sultanı, huzur ve fazlalık ertesi ramazan 23 Mart’ta başlayacak.


Kur’zihin-ı Kerim’dahi “Bin aydan henüz hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesi, ramazanın 27. gecesi olan 17 Nisan’bile idrak edilecek ve Müslümanlar 21 Nisan’bile Ramazan Bayramı’nı karşılayacak.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy