Üç büyük Reddit topluluğu artık John Oliver’a odaklanmıyor

Reddit’in en büyük topluluklarından üçü, Reddit’i protesto etmek için artık tamamen John Oliver’a odaklanmıyor. Subreddit’ler, Reddit’in bazı popüler üçüncü taraf uygulamalarının kapanmasına neden olan API fiyatlandırmasını geri çekmek için Haziran ayında geçiş yaptı, ancak şimdi, protestolardan önceki gibi çalışıyorlar.

Alt dizinlerden biri olan (34 milyondan fazla abonesi olan) r/aww, değişiklik için uzun bir açıklama yayınladı. r/aww topluluğu John Oliver kuralı için “ezici bir çoğunlukla” oy kullansa da, bu hafta başlarında yayınlanan gönderide bir moderatör “asla kalıcı olması amaçlanmadı” diye yazdı. “Bir aydan fazla zaman geçti ve internette her şey yayıldıkça protesto tutkusu azaldı ve insanların dikkati başka şeylere kaydı.”

Değişiklik trafiği azalttı

Mod, değişikliğin alt dizin trafiğini azalttığını söylüyor. Mod, “Subreddit yeniden açıldığında normal seviyelere ilk ani yükselişin ardından, toplam subreddit trafiği normalin yarısı ile üçte biri arasına düştü, ancak abone akışı paradoksal bir şekilde abonelikten çıkan insan sayısından daha fazla arttı” diye yazdı. Bununla birlikte, “diğer alt dizinler, çoğu kullanıcının tükettiği sonsuz içerik beslemesindeki boşlukları doldurduğu için, site genelinde trafik üzerinde herhangi bir önemli etkisinin olması muhtemel değildir” diye eklediler.

r/videos (26 milyondan fazla abonesi ile) aslında John Oliver kuralını Haziran ayında kaldırdı; topluluk oylamasından sonra tüm gönderilerin başlığında küfür içermesi gerektiğine dair yeni bir kuralla değiştirildi. Bu ayın başlarında, r/videos moderatörleri kuralları protestolar başlamadan önceki haline döndürdü. Bir mod, kararla ilgili bir gönderide, “Protestomuzun çok uzun sürdüğünü düşünenler, bunu neden yaptığımızı kendinize hatırlatmak isteyebilirsiniz” dedi. “Reddit’in hala ele alması gereken bazı sorunları var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir