Verizon, 400 milyon dolara satın aldığı BlueJeans’ı kapatıyor

Tarafından bildirildiği üzere Verizon, covid pandemisinin ilk günlerinde satın aldığı Zoom rakibi BlueJeans’i kapatıyor. 9to5Google.

9to5Google BlueJeans müşterileri tarafından alınan ve “BlueJeans ürün grubumuzu kullanımdan kaldırmaya zor bir karar verdik” diyen bir e-postanın metnini paylaştı. E-postaya göre, BlueJeans’in yakın zamanda sunduğu ücretsiz Temel plan ve ücretsiz deneme teklifleri 31 Ağustos’ta sona erecek. Bu e-posta, BlueJeans’ın ücretli tekliflerindeki kişilerin şirketin hizmetlerine ne kadar süreyle erişebileceğini söylemiyor. Verizon, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

BlueJeans, Verizon için büyük bir kazanımdı; Nisan 2020’de anlaşma açıklandığında CNBC, Verizon’un şirket için yaklaşık 400 milyon dolar ödeyeceğini bildirdi. O zamanlar Zoom ve BlueJeans gibi video konferans şirketleri, salgın sırasında kullanımın arttığını görüyordu, ancak şimdi birçok şirket çalışanları ofise geri getiren politikalar uyguladığından, sanal işbirliği uygulamaları eskisi kadar popüler değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir