WhatsApp yeni bir “HD” fotoğraf gönderme seçeneğine sahip

WhatsApp, kullanıcıların mesajlaşma platformunda daha yüksek kaliteli “HD” görüntüler göndermesine izin verecek bir anahtarı çeviriyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’daki Meta yayın kanalı aracılığıyla “WhatsApp’ta fotoğraf paylaşma yeni bir yükseltme aldı” dedi. “Artık HD gönderebilirsiniz.”

Özellik önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm dünyada kullanıma sunulacak, böylece bu özelliğe sahip kullanıcılar Android, iOS veya web’den daha yüksek kaliteli ve daha yüksek çözünürlüklü görüntüler (muhtemelen hala orijinalinden sıkıştırılmış) gönderebilir ve herhangi bir platformdaki alıcılar gönderecektir. onu bu şekilde gösteren küçük bir simgeye bakın. Meta’ya göre, kısa bir süre sonra HD videolar için destek geliyor.

Kullanıcılar yeni özelliği edindikten sonra, ilk kez ekran görüntülerinde paylaşılan beta sürümlerinde görüldüğü gibi, bir mesaj dizisine resim eklerken bir “HD” dişli simgesi görecekler. WABetaBilgisi. Yayın, özelliğin beta test kullanıcılarına ilk olarak iOS için 23.11.0.76 sürümünde ve Android için 2.23.12.13 sürümünde geldiğini belirtti.

Yeni HD düğmesi.
Resim: WhatsApp

tarafından gösterilen örnekte WABeta Bilgisi, HD simgesine dokunduktan sonra “fotoğraf kalitesi” menüsü görünür. İki çözünürlük seçeneği sunar: standart kalite (1600 x 1052) ve HD kalitesi (4096 x 2692). Meta, görüntülerin genel olarak ne kadar sıkıştırılacağı ve Apple’ın iMessage veya başka herhangi bir rakip platform üzerinden görüntü göndermeye kıyasla nasıl görünecekleri hakkında ayrıntılardan bahsetmedi. Daha yüksek kaliteli görüntüler de aynı WhatsApp uçtan uca şifreleme varsayılanlarına tabi olacaktır.

Yavaş bağlantılarda, alıcılar standart kalite sürümünü korumayı veya HD’ye yükseltmeyi seçebilecek. Ayrıca, standart kalitede iletim, gönderenler için varsayılan olarak kalacak ve grup sohbetinde çok fazla görüntü aldıktan sonra kaçınılmaz olarak telefonunuzun belleğinde yer açma ihtiyacını geciktirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir