WhatsApp’ın en son özellik eklemeleri arasında daha iyi anketler ve resim yazısı iletme yer alıyor

WhatsApp, mesajlaşma uygulamasının anketlerini iyileştirmek ve konu alt yazılar olduğunda size daha fazla seçenek sunmak için tasarlanmış bir dizi yeni özelliği resmi olarak duyuruyor ve kullanıma sunuyor. Bu seçeneklerin şu anda dünya çapında yayıldığını ve önümüzdeki haftalarda “herkesin” kullanımına sunulacağını söylüyor.

İlk olarak, WhatsApp’ın geçen yıl başlattığı bir özellik olan anketler. Şu anda, anketler varsayılan olarak çoktan seçmeli. Bu, insanlardan ücretsiz oldukları tüm tarihleri ​​listelemelerini istediğiniz zaman için harikadır (esas olarak bunun için kullanıldığını görüyorum), ancak herkesin her biri yalnızca bir seçenek seçmesini istediğinizde daha az. Artık bu amaçla bir anket oluştururken bir “Birden çok yanıta izin ver” seçeneği var.

Anket özelliğine yapılan diğer zarif eklemeler arasında, sohbetleriniz arasında anketleri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan yeni bir arama seçeneği ve insanlar anketinize yanıt verdiğinde bildirim alma yeteneği bulunur (böylece insanların oy verip vermediğini sürekli kontrol etmeniz gerekmez) .

Sırada, fotoğrafların ve videoların yanında altyazıları iletmek artık daha basit bir süreç olmalı (bu, geçmişte bazen zordu). Artık görüntüleri iletirken, onlara orijinal olarak eklenmiş olan başlığı “tutma, silme veya tamamen yeniden yazma” seçeneğine sahipsiniz.

Son olarak, WhatsApp bir belgenin yanına altyazı gönderme özelliğini ekliyor. Hizmet, “İster bir gazete makalesi ister bir çalışma belgesi gönderirken, artık paylaşmadan önce altyazı ekleme seçeneğiniz var” diye açıklıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir