Yaklaşık 400 manyak Baldur’s Gate 3’ü şimdiden yendi

Bugün, Larian Studios bir ton ilginç oyuncu istatistiği paylaştı. Baldur Kapısı 3, 10.000’den fazla benzersiz son ve 174 saat değerinde ara sahne ile övünen ciddi derecede büyük RPG. Bu istatistikler, sınıf / yarış dökümlerini, oynanan toplam saat sayısını ve oyuncuların köpeği kaç kez evcilleştirdiğini içeriyordu. Ne yaptığınıza bir göz atalım.

Baldur’s Gate 3 için biraz spoiler.

Larian’a göre en popüler ırk, diğer adıyla “baharatlı insan” olan half-elf ve en popüler sınıf ise paladin’dir. Daha da ilginci, oyuncular toplamda 88 harcadı. yıl karakter yaratıcısında. Bu çok zaman aldı, bu yüzden oyuncuların Erken Erişim’in başlarında çoğu kişinin yaptığı gibi basit bir insandan daha fazlasını yaptığını umuyorum.

İçinde Baldur Kapısı 3 özel bir karakter olarak veya aynı zamanda parti üyeleriniz olarak da işlev gören önceden hazırlanmış başlangıç ​​karakterlerinden biri olarak oynayabilirsiniz. İnsanların yüzde doksan üçü kendi karakterlerini yarattı ama aslında Gale’in köken karakterler için en popüler seçim olduğunu görünce şaşırdım. Gale benim için o kadar ilginç değil çünkü “Zekiyim ve çok konuşurum” kısmı Peter Dinklage’den beri benim için hiçbir şey yapmadı. Game of Thrones. Gale aynı zamanda biraz da sikici, çünkü lafzı nasıl karıştırırsın? büyü tanrıçası? Bir büyücü olarak, onun adına ona kızgınım. Gale, en popüler köken karakteri olmasının yanı sıra, oyuncuları öldürmede de çok popülerdir ve oyuncu ölüm nedenleri arasında 7. sırada yer alır. Her zaman bu büyüleri yapmayı unutmayın çocuklar.

Ayrıca Lae’zel o kadar uyudu ki, sadece en az seçilen köken karakter olmakla kalmadı, Larian adını bile yanlış heceledi. Onun huysuz, agresif ve çoğu zaman ırkçı tavrından hoşlanmıyorum ama onunla Shadowheart arasındaki sorunu çözmeyi başardıktan sonra, bana karşı büyüdü… seni tatmak istiyorum” hadi. İlk kızla aşk yaşa.

Ve romantizmden bahsetmişken, görünüşe göre 100.000 oyuncu Astarion tarafından reddedildi. Astarion! En büyük sl tarafından reddedilmek için ne kadar itici olmak zorundasın – err – özgür seven oyundaki karakter? Muhtemelen, görünüşe göre çoğu oyuncunun sevdiği iki ayakkabıyı sevmediği için.

Oyuncuların yüzde altmış beşi, Larian’ın “iyi” bir seçenek olarak sınıflandırdığı Druid’s Grove’u kurtarmayı seçti. O ucuz patencileri de kurtardığım için kısmen rahatsızım. Liderleri Halsin’i kurtardıktan sonra bir ödül almam gerekiyordu. Sorun şu ki, ödülü zaten almıştım – nadir bir mızrak – çünkü harcadım saat druid liderlerinden birinin yankesici olmaya çalışırken bulduğum ilginç bir kilitli kapıyı açan bir anahtarı kaydırması. Bunun yerine sabırlı olsaydım, kendimi tüm bu gönül yaralarından kurtarabilirdim.

Ancak tüm tuhaf ama ilginç istatistikler için – 815.000 NPC’nin uçurumlara nasıl itildiği gibi, geçen Pazar oyunun zirvesi sırasında Steam’deki her eşzamanlı oyuncu için bir taneye eşit – ciddi şekilde endişe verici bir istatistik var. Larian’ın blogundan,

“Lansman hafta sonu boyunca, Baldur’s Gate 3’ün toplam 1225 yılını oynadınız – neredeyse bunu yapmak için gereken süre kadar. Ve 368’iniz o 3 günlük hafta sonu içinde bitirmeyi başardınız.”

Ne?! Yaşayan üç yüz altmış sekiz (tartışmalı) insan ruhunu kastediyorsun. Baldur Kapısı 3 üç gün içinde?

Larian, bu insanların böyle bir başarıyı nasıl başardıklarına dair daha fazla ayrıntı vermedi, ancak bunun pek çok atlanan dövüş ve şanslı gizlilik ve/veya ikna kontrolleri içerdiğini hayal etmeliyim. Geri kalanımıza gelince, bu oyunun sonunu görmemiz uzun zaman alacak. Şahsen ben yakın zamanda sonunu görmeyi planlamıyorum, bunu çok fazla seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir