Yılın son kabine toplantısı bugün yapılacak


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak 2022 yılının 24’üncü ve son kabine toplantısında masada yoğun tek gündem olacak.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sigorta başlangıcı 8 Eylül 1999 ve öncesi olan yemekçilik ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeye ilişkin emek hakkında sunum yapacak. Toplantıda, kısa süre içinde Meclise sunulması planlanan düzenlemenin detaylarına ilişkin teferruatlı kıymetlendirme yapılacak.


EYT, memur ve memur emeklisinin gözü Beştepe’dahi olacak


EYT’dahi en sayı merak edilen konu, emeklilik için yaş şartının getirilip getirilmeyeceği…


Hayata geçmesiyle ilk etapta 1,5 milyondan fazla kişiye emeklilik yolunu açar düzenlemenin ayrıntıları ele alınacak.


Ayrıca, memur ve emeklisine yeni yılda yapılacak zam bile toplantıda değerlendirilecek. 


Karadeniz gazıyla ilgili gelişmeler dahi gündemde 


Karadeniz’dahi keşfedilen tabiî gazın milli sisteme bağlanması yönünde yürütülen çalışmalarda gelinen rütbe bile Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin gündeminde olacak.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazıyla ilgili gelişmeleri kabinede anlatacak.


Erzurum’bile yaptığı açıklamada “Pazartesi günü yerde konuda yeni müjdeleri milletimizle paylaşacağız” tekbencilik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine sonrası millete sesleniş konuşmasında kırılan kararları kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.


2022 yılına ilişkin değerlendirmeler yapılacak


Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda ayrıca 2022 yılına ilişkin genel değerlendirmenin yanı sıra yeni yılda başdu ekonomi, hariç politika ve terörle mücadele olmak üzere sayı alanda yapılacak icraat ve Meclis’te bunlara ilişkin atılacak adımların ele alınması bekleniyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir