Zoom, uzaktan çalışma şirketinin ofise geri dönmesini istiyor

Adı, pandemi sırasında birçok kişinin uzaktan çalışmasına izin veren görüntülü sohbetlerle eşanlamlı hale gelen bir şirket olan Zoom, bir şirket ofisinin 50 mil yakınında çalışan personeline haftada iki gün içinde geri gelmeleri gerektiğini söyledi. ile İş İçeriği.

Zoom’un küresel halkla ilişkiler başkanı Colleen Rodriguez yaptığı açıklamada, “Yapılandırılmış bir hibrit yaklaşımın – yani bir ofisin yakınında yaşayan çalışanların ekipleriyle etkileşim kurmak için haftada iki gün sahada olmaları gerektiği anlamına gelir – Zoom için en etkili yol olduğuna inanıyoruz” dedi. . “Bir şirket olarak kendi teknolojilerimizi kullanmak, yenilik yapmaya devam etmek ve küresel müşterilerimizi desteklemek için daha iyi bir konumdayız.” Şirketin yeni hibrit çalışma yaklaşımı, Ağustos ve Eylül aylarında kullanıma sunulacak. New York Times raporlar.

Zoom’un uzaktan çalışma için birçok kişi için ne kadar kritik hale geldiği göz önüne alındığında, elbette burada bir ironi var. (“Çalışanlarımızın ve dağınık ekiplerin birbirine bağlı ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için tüm Zoom platformunu güçlendirmeye devam edeceğiz,” dedi Rodriguez. Ancak Zoom, bir tür hibrit çalışma yaklaşımını zorunlu kılmak için aslında birçok büyük teknoloji şirketinden çok daha uzun süre bekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir