Aşkın Tarifi mevzusu nedir? Aşkın Tarifi uyarlama mı, gerçek yaşam hikayesi mi?


Fransız mutfağında uzman Gaziantepli bir şefin coşku dolu aşk öyküsünü seyirciyle buluşturacak olan dizinin yapımını NTC Medya, yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp, yönetmenliğini Deniz Koloş, yaratıcı yapımcılığını Birsel Çıkıncı üstüne alıyor. Dizinin senaristliğini ise, Leyla Oter ve Doruk Erengül kaleme alıyor.

Aşkın Tarifi’nin genel hikayesi ise şu şekilde;

Kendi halinde bir kebap ustası olan Fırat, kaderiyle oynayan meşhur yaşam koçu Doktor Aşk’a dersini vermek ister. Fırat’ın öfkeyle çıkmış olduğu seyahat, onu bir Fransız restoranına götürür. Geçmişte Fransız mutfağında iyi bir şef olan Fırat, tutkunu olduğu mutfağa tekrardan kavuşurken; restoranın sahibi, güzeller güzeli Naz Soyluer yardımıyla de gerçek aşkla tanışır. Doğu ve batı mutfaklarını harmanlayan, yiyecek sihirbazı Fırat Şef, herkesi şaşkına çevirecek tarif defterinde bir tek Aşkın Tarifi olmadığını anlayacaktır.

Tarifsiz bir aşk yolculuğuna çıkan Fırat, Doktor Aşk’a “aşk dersi” verebilecek mi? Yoksa ava giderken avlanacak mı? Fırat, Aşkın Tarifini bulabilecek midir, ya da Aşkın Tarifi var mıdır?Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir