• Home
  • Magazin
  • ASUS Republic of Gamers CES 2022’de Yeni Eserlerini Tanıttı
Magazin

ASUS Republic of Gamers CES 2022’de Yeni Eserlerini Tanıttı

ASUS Republic of Gamers (ROG), CES 2022’de düzenlediği FPS temalı sanal lansman aktifliği For Those Who Dare: The Rise of Gamers’ta oyunculara yönelik en yeni eserlerini ve ekipmanlarını tanıttı. ROG bu aktiflikte cinsinin birinci örneği çok sayıda eseri, oyun tecrübesini en etkileyici hale getirecek yeni etraf ünitelerini, geniş harita ve yeni kıssa ile güncellenen ROG Citadel XV’i ve çok sayıda yeni ROG çantasını iştirakçilerin beğenisine sundu. Oyunculara sunulan geniş yenilikler ortasında ROG Fusion II 500 ve 300 oyuncu kulaklıkları; ROG Strix Flare II Animate ve Strix Flare II oyuncu klavyeleri; ROG Chakram X oyuncu mouse’u; ROG Swift 360Hz PG27AQN, ROG Swift OLED PG42UQ ve PG48UQ oyuncu monitörleri; ROG Rapture GT-AXE16000 oyuncu router’ı ve ROG Archer çantalar bulunuyor.

ROG bu yılın geniş oyuncu eserleri serisiyle geleceğin trendlerini şekillendirirken kimseyi de geride bırakmıyor. Bu yaklaşımın sonucu olan çeşidinin birinci örneği çok sayıda eser çıtayı daha yükseğe taşıyor. Temas eserleri dünyasında en uygun router markası olarak bilinen ASUS, dünyanın birinci dört bant AXE16000 WiFi 6E oyuncu router’ı olan ROG Rapture GT-AXE16000 ile bu unvanını sürdürmeye kararlı. Oyun sınıfı imgeler sunmak için ROG iki yıl evvel dünyanın birinci 360 Hz oyuncu monitörünü geliştirmişti. Artık ise dünyanın 1440p çözünürlüklü birinci 360 Hz ekranı ROG Swift 360Hz PG27AQN ile alanında öncülüğü sürdürüyor. OLED ekranların tüm avantajlarından yararlanan ROG, dünyanın Mikro Doku kaplamalı birinci 42 inç ve 48 inç OLED oyuncu monitörleri olan ROG Swift OLED PG42UQ ve PG48UQ’yu da piyasaya çıkarıyor.

Lansman aktifliği ROG’ye yakışır bir biçimde, Aim Lab ile birlikte geliştirilen ve CES 2022 için özel olarak güncellenen ROG Citadel XV ile yepisyeni bir tecrübeye dönüşüyor. Bu yılki sürüm yepisyeni bir kıssa, yeni karakterler, gelişmiş grafikler ve yeni küçük oyunlarla birlikte FPS oyunlarının temasını kullanıyor. Evvelki sürümde 18 kat daha büyük olan etkileyici haritada özel sürprizler ve keşfedilecek çok fazla şey bulunuyor. Yeni jenerasyon ROG ekipmanlarıyla dolu bir cephaneliğe giren iştirakçiler CES 2022’de tanıtılan tüm yenilikleri ve eserleri bildikleri ve sevdikleri sanal bir ortamda keşfedebiliyor.

Tüm dünyada 20 milyondan fazla oyuncunun eğitim platformu olarak tercih ettiği Aim Lab, performans datalarını kullanarak oyuncuların sevdikleri oyunlarda daha uygun olmasına yardımcı oluyor. Bu yıl ROG Citadel ile başlayan ROG – Aim Lab iş birliği; ortak geliştirilecek oyuncu eserlerini, donanım ve yazılım entegrasyonlarını ve oyun içi etkileşimli aydınlatma ekosistemlerinin senkronizasyonunu da içerecek. Bunun üzere alanlarda geliştirilecek potansiyel yeniliklerle oyuncuların birlikte daha yeterli tecrübeler elde etmesi sağlanacak.

ROG Fusion II 500 ve 300 oyuncu kulaklıkları

ROG Fusion II 500 oyuncu kulaklığı Quad DAC™ teknolojisine sahip yüksek çözünürlüklü ESS 9280 ile kullanıcılara oyunlarda rakipsiz ses kalitesi sunuyor. Etkileyici sanal 7.1 çevresel ses sunan bu kulaklıklar 50 mm ASUS Essence şoförleriyle güçlü baslar ve gerçekçi sesler oluşturuyor. Oyun içi irtibat de kesim önderi Yapay Zeka Dayanaklı Gürültü Tedbire ve Yapay Zeka Takviyeli Işın Hüzmeleme özellikleri sayesinde düzey atlıyor. Fusion II 500’deki oyun içi sohbet ses seviyesi denetimi özelliği, oyuncuların en heyecanlı anlarda arkadaşlarıyla net bağlantı kurmasını sağlıyor. 3,5 mm ses kablosunun yanı sıra USB-C® ve USB-A temasları sayesinde bilgisayarlarla, Mac’lerle, PlayStation®, Nintendo Switch™, Xbox ve taşınabilir aygıtlarla uyumluluk sağlanıyor. Fusion II 300; 3,5 mm ilişki ve oyun içi sohbet ses seviyesi denetimi özellikleri dışında Fusion II 500 ile büsbütün tıpkı.

ROG Fusion II 500

Rahat ve hafif Fusion II serisi kulaklıklardaki ergonomik kulak yastıkları kulağa kusursuz oturuyor. Her iki model de 16,8 milyondan fazla renkli RGB aydınlatma ile heyecan verici ve eşsiz şahsileştirme seçenekleri sunuyor.

ROG Strix Flare II Animate ve Strix Flare II oyuncu klavyeleri

ROG Strix Flare Animate II oyuncu klavyesi, AniMe Matrix™ LED ekrana sahip birinci klavye. Kullanıcılar bu ekranda bireye özel imgeler ve animasyonlarla eşsiz bir halde kendi stillerini yansıtabiliyor. Bu şık klavyenin sol üst köşesinde metal medya tuşları ve ses seviyesi denetimleri bulunuyor. Çıkarılabilir ergonomik bilek dayanağı ve yerleşik ışık dağıtıcı üzere ekstra özellikler de yer alıyor.

Strix Flare Animate II, 8000 Hz sorgu oranı ile 0,125 ms reaksiyon mühleti sunuyor. Bu müddet en yakın rakipten 8 kat daha kısa. Tüm tuşlar değiştirilebilen ROG NX Mekanik Anahtarlar ile donatılmış durumda. Kullanıcılar kendi tercihlerine nazaran farklı anahtarlara geçiş yapabiliyor. Güçlü ROG PBT Doubleshot Tuş Başlıkları orta yükseklikteki profilleri ve kısa saplarıyla tuşların çok daha az sallanmasını sağlıyor. Yarı saydam ROG metinler ise RGB aydınlatma ile parlıyor. ROG Anahtar Sabitleyici düzenek ise sürtünmeyi azaltarak tuşlara daha rahat basılmasını ve uzun tuşların daha sabit durmasını sağlıyor. Ayrıyeten yerleşik ses emici köpük de yazı yazarken rahatsız edici ses çıkmasını engelliyor. Strix Flare Animate II, USB geçiş teması ile başka aygıtlar için kullanışlı bir irtibat noktası vazifesi de görüyor.

ROG Strix Flare II Animate

Strix Flare II oyuncu klavyesi, Strix Flare Animate II ile büyük ölçüde tıpkı. Strix Flare II’de yalnızca AniMe Matrix LED ekran, değiştirilebilir anahtarlar ve bilek takviyesi için ışık dağıtıcı bulunmuyor. Renkleri ayarlanabilen ROG logosuna sahip modelde ROG NX Mekanik Anahtarlar ve ROG PBT Doubleshot Tuş Başlıkları yer alıyor.

ROG Chakram X oyuncu mouse’u

Chakram X kablosuz oyuncu mouse’u ROG AimPoint sensörüne sahip birinci model olma özelliğini taşıyor. ROG tarafından geliştirilen bu optik sensör 36.000 dpi ve 8000 Hz gerçek sorgu oranıyla suratı ve hassaslığı orijinal bir düzeye çıkarıyor. AimPoint sensör bölüm ortalaması olan %3’ün çok altındaki %1 oranında komut başına döngü sapmasıyla rakipsiz hassaslık sunuyor. Sensörün hassaslık seviyesi mouse’un altındaki DPI düğmesiyle yahut oyun oynarken tekerlek ile ayarlanabiliyor. Chakram X; kablolu USB, düşük gecikme periyodik 2,4 GHz RF ve Bluetooth® ile üç farklı ilişki moduna sahip.

Chakram X’teki yeni içbükey joystick tasarımı evvelki modele nazaran daha rahat bir tutuş ve kullanım sunuyor. Kullanıcılara oyun kumandası seviyesinde denetim imkanı sunan bu joystick ister analog ister dijital modda kullanılıyor. Dört adet düğme de A, B, X, Y düğmelerinin vazifesini görebiliyor. Üstteki sol ve sağ mouse tuşları sahip oldukları mafsallı düzenek ile süratli reaksiyon ve rahat bir dokunma hissi sunuyor. Güncellenen İttirerek Sabitlenen Anahtar Yuvası II tasarımı artık hem 3 pimli hem de 5 pimli optik anahtarların kullanım esnasında değiştirilmesine müsaade veriyor. Böylelikle oyuncular tıklama gücünü kendilerine nazaran ayarlayıp mouse’un ömrünü uzatabiliyor.

Vidasız manyetik üst kapak ve düğmeler; anahtarlara, kişiselleştirilebilen logoya ve kablosuz RF alıcı yuvasına kolay erişim sağlıyor. Chakram %100 PTFE mouse ayakları ve ROG Paracord ile şarj halindeyken bile pürüzsüz ve kesintisiz hareket imkanı veriyor. Şarj edilebilen pili USB yahut kablosuz Qi ile doldurmak da mümkün.

ROG Swift OLED PG42UQ ve PG48UQ oyuncu monitörleri

ROG Swift OLED ekran serisi dünyanın Mikro Doku kaplamalı birinci 42 inç OLED oyuncu monitörü olan Swift OLED PG42UQ ve 48 inçlik daha büyük Swift OLED PG48UQ ile çok daha etkileyici bir tecrübe yaşamak isteyen kullanıcıların taleplerini karşılıyor. Her iki ekran da 120 Hz’de 4K manzara verebiliyor. OLED teknolojisinin tüm nimetlerinden yararlanan modeller 1.000.000:1 kontrast oranı, 0,1 ms reaksiyon müddeti, gerçek 10 bit renk ve %98 DCI-P3 renk kapsama oranı üzere özelliklere sahip. Eserler ayrıyeten fabrikada evvelce kalibre edilerek Delta E < 2 renk doğruluğu yakalanıyor.

Öteki OLED ekranların tersine, ROG Swift OLED serisi monitörlerin panel yüzeyinde yeni yansıma önleyici Mikro Doku kaplama bulunuyor. Parlamayı azaltan bu kaplama sayesinde kullanıcılar ekrandaki netleri daha hakikat halde görebiliyor. Bu ekranla ayrıyeten, özel bir soğutma bloğu ve hava akışı için tasarlanan iç dizilimden oluşan eşsiz termal tahlil sayesinde ısı dağıtımını en uygun biçimde yapıyor. Bu sistem çalışma sıcaklığını 50˚C’nin altına (rakip modellerden %16’ya kadar daha düşük) getiriyor ve bu halde 900 nit azamî parlaklık sunuyor.

ROG Swift OLED PG42UQ, PG48UQ

Swift OLED ekranlarda bulunan HDMI® 2.1 FRL irtibat noktası oyunculara 48 Gbps bant genişliği sunuyor ve renk alt örnekleme olmadan 4K 120 Hz imgeler sunuyor. Konsol oyuncuları da son derece akıcı, gecikmesiz imgeler için değişken yenileme suratı ve otomatik düşük gecikme modundan yararlanabiliyor. Ayrıyeten Swift OLED ekranlarda iki adet HDMI 2.1, iki adet HDMI 2.0, DisplayPort™ 1.4 üzere geniş irtibat seçenekleri ve bir de USB irtibat merkezi bulunuyor.

ROG Swift 360Hz PG27AQN NVIDIA e-spor monitörü

ROG Swift 360Hz PG27AQN NVIDIA G-SYNC® e-spor monitörü NVIDIA Reflex teknolojisini kullanıyor. Dünyanın birinci 1440p, 360 Hz ekranına sahip olan bu model kristal netliğinde manzaralardan ve ulta yüksek süratten ödün vermeyerek rekabette avantaj sağlayan bir oyun tecrübesi sunuyor. Ultra süratli IPS teknolojisiyle donatılan eser bir LCD monitör için son derece süratli bir reaksiyon müddetine sahip. Bu teknoloji daha yüksek çift kırılıma ve daha düşük viskoziteye sahip yeni bir çeşit likit kristalden yararlanıyor. Böylelikle ışık daha süratli açılıp kapabiliyor ve art aydınlatmadaki ışık yansıtılıyor. Daha yüksek verimlilik için özel olarak dizilen likit kristal molekülleri suratı ve reaksiyon müddetini güzelleştiriyor.

Klâsik ekranlarda likit kristallerin ekranın sol üst köşesinden sağ alt köşesine kadar açılıp kapanması için tek katmanlı bir voltaj şoförü bulunur. ROG Swift PG27AQN’de ise bunun için çift katmanlı bir voltaj şoförü bulunuyor. Böylelikle likit kristaller sol üstten sağ alt köşeye kadar birebir anda açılıp kapanıyor. Bu da manzaraların daha akıcı ve dengeli olmasını sağlıyor.

NVIDIA G-SYNC teknolojisini kullanan PG27AQN değişken sürat aşırtma sayesinde son derece akıcı imajlar sunuyor ve süratli reaksiyon veriyor. Bu da monitörü rekabetin ağır olduğu oyunlar için kusursuz kılıyor. NVIDIA Reflex Analyzer aracı da NVIDIA Reflex özellikli bir mouse ile birlikte kullanıldığında sistemin uçtan uca gecikme mühletini ölçme fimkanı veriyor.

ROG Rapture GT-AXE16000 oyuncu router’ı

ROG Rapture GT-AXE16000 dünyanın birinci dört bant Wi-Fi 6E oyuncu router’ı. ASUS mühendisleri dört bandın (2,4 GHz, iki adet 5 GHz ve 6 GHz) tüm potansiyelinden yararlanmayı başardı. 5 GHz ve 6 GHz bantlarındaki 160 Mhz kanallarında en yüksek suratı elde ettiler. ROG Rapture GT-AXE1600’daki amiral gemisi yeni jenerasyon Broadcom WiFi yonga seti ve işlemci azamî ağ performansını %18 artırarak yıldırım suratında data transferine ve en uygun oyun tecrübesine imkan veriyor. ASUS RF teknolojisi ve ASUS’a mahsus öbür teknolojilerle birlikte, RangeBoost Plus WiFi ASUS’un gelişmiş özelliklerinden yararlanarak sinyal menzilini ve kapsama alanını %38’e kadar artırıyor.

Rapture GT-AXE16000’da iki adet 10 Gbps ilişki noktası, bir adet 2.5 Gbps WAN temas noktası ve dört adet 1 Gbps LAN irtibat noktası dahil birçok irtibat seçeneği bulunuyor. Rapture GT-AXE16000’in dört bant özelliği kullanıcılara AiMesh sistemi için daha fazla seçenek sunuyor. WiFi 6E aygıtlarına sahip kullanıcılar, 5 GHz bantlarından birini merkezi router’a art plan teması için kullanabiliyor. Böylelikle öteki üç bant aygıt irtibatlarına kalıyor. Ayrıyeten 6 GHz bandını da diğer bir WiFi 6E router’ı ile birlikte art plan irtibatı için kullanmak mümkün. Böylelikle router’lar ortasında daha net ve süratli bir transfer sağlanarak en uygun ağ sistemi tecrübesi elde edilebiliyor.

Related posts

Aşk Mantık İntikam Elif kimdir, kaç yaşlarında? Ceren Koç nereli? Ceren Koç instagram!

admin

AMD EPYC 7713 Sunucumuza Hazırlık

admin

Sertab Erener hastanelik oldu – Son Dakika Magazin Haberleri

admin

Leave a Comment

isim yakala | instagram takipçi satın al | İstanbul evden eve nakliyat | Ahşap Merdiven | takipçi satın al | instagram takipçisi satın al | tiktok beğeni satın al | O Bir Site | Polyanna Haber | Akda Bilişim | Emlak incele | Youtube Video Forum | Arkadaşlık Forumu
Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.