Beste Açar kimdir, kaç yaşlarında, nereli? Kayahan’ın kızı Beste Açar ile İpek Açar vakası!


Kayahan’ın kızı Beste Açar, son günlerde magazin dünyasında öne çıkan adlar içinde içeriyor. Kayahan’ın eski eşi İpek Açar hakkında veryansın eden Beste Açar, babasının vefat etmeden önceki ifadelerine açıklamasında yer verdi.

BESTE AÇAR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Beste Haravon, usta müzisyen Kayahan’ın ilk kız evladıdır. Kayahan, lise yıllarındayken, derhal derhal orta okul son derslik talebesi olan Nur hanımla tanışmıştı. Nur hanımı görünce aşık olan ve üç yıl flört ettikten sonrasında 8 Mart 1973 senesinde nikah masasına oturan Kayahan’ın 1974 senesinde Beste adını verdikleri kızı dünyaya geldi. Beste Haravon, ilk evliliğini bir dönemler müzik yaşamına damga vuran Tayfun Duygulu ile yapmış oldu. Ancak, Tayfun Duygulu’yu aldattı ve boşandı. Babası Kayahan, bu zamanda kızı Beste’ye oldukça kızmış ve araları bozulmuştu. Beste Havaron’un ikinci birlikteliği ise Onur Berberoğlu ile geçekleşti. Beste Haravon’un bu evliliğinden Oben adlı bir oğlu dünyaya geldi. Ancak, bu evlilik de yolunda gitmedi ve Onur Berberoğlu ile yollarını ayırdı. Üçüncü evliliğini Galatasaray Store’un sahibi Engin Haravon ile icra eden Beste Haravon, bu kez mutluluğu elde etti.

KAYAHAN’IN KIZI BESTE AÇAR İLE İPEK AÇAR OLAYI

Beste Açar, önceki gün babası Kayahan’ın mezarı başındaki anlarını toplumsal medyada paylaştı.

“Bedenler sonludur yalnız varlığımız enerjetik formda sonsuzdur ve daima yazışma mümkündür. Babam diyor ki; İpek Hanım evlendirilmiş olduğundan soyadımı kullanmasına iznim yoktur.”

İpek Açar Kömürcü sert karşılık verdi: “Öbür dünyada olan babamla konuştum diye şuursuz bir açıklama icra eden şahsa son sözüm; Türkiye Cumhuriyeti’nin bana verdiği yeni kimlikte de olduğu benzer halde ölene kadar evladımla aynı soyadını taşıyacağım. Ben bu şekilde olmasını isterim.”


İpek Açar Kömürcü’nün mevzuyla ilgili yanıtı ise şu şekilde oldu: “Tüm bakımlarını, çatısını ve bahçesini yaptırdığımız, kısacası maddi, içsel tek başımıza haiz çıktığımız bu yere, ustaların başlangıcında durmak için aile olarak gittik. Bunun hesabını da asla kimseye verecek değilim. Yıkılmasına, harap olmasına gönlümüz el vermedi, vermeyecek. Son nefesime kadar da Kayahan Bey’in bıraktıklarına haiz çıkmaya devam edeceğim.”

Beste Açar, evle ilgili iddialarını şu sözlerle sürdürdü: “Gömeç’teki evde geçen hafta eşinin ailesinin kaldığının görüntüsü ve ses kaydım mevcut. Evin satılması için bulduğum alıcıları da kabul etmeyen İpek Hanım her şeye profesyonelce kılıf buluyor. Babam yatmış olduğu yerde rahat değil. Evin harcamalarına erişince. Bu zamana kadar tüm giderlerin payıma düşen 8/3 bölümünü ödediğimin faturaları ve avukatlarımızın senelerdir yazdığı informasyon mail’leri Whatsapp grubumuzda var.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir