‘Ece Üner İle Susma’ sesini duyurmak isteyen mağdurların sesi olmaya devam ediyor


26 Temmuz’da 17 yaşındaki Berivan “Beni aramayın. Babamın sözlerinden sıkıldım” yazılı bir mektup bırakarak evden firar etti. ‘Ece Üner İle Susma’ya katılan baba Mustafa, kızının toplumsal medya üstünden tanıştığı 25 yaşındaki Levent adlı şahısla kaçtığını iddia etti. Baba Mustafa’nın, Susma’ya katılmasından sonrasında Levent adlı kişinin babası Yalçın’da stüdyoya geldi ve birlikte çocuklarını aramaya başladılar.

Ece Üner’in çağrısı üzerine Berivan stüdyoya telefonla bağlandı ve Levent ile beraber bulunduğunu beyan etti. Reşit olmayan Berivan, Levent’in ailesi ile kendi ailesinin uzlaşma şartıyla dönebileceğini söylemiş oldu. Diğer taraftan babasından korktuğunu belirten Berivan, eve dönmek istemediğini belirtti.

57 yaşlarında Ali Çelik, “Eşim, çocuklarım beni dolandırdı ve evi terk etti” diyerek Susma’ya katıldı. İddiaların odağındaki Ali Çelik, 14’üncü bölümde ailesiyle yüzleşti. Susma’ya canlı bağlantı ile katılan Ali Çelik’in kızları, annelerini devamlı aldattığını ve sertlik uyguladığını iddia ederken, Ali tüm iddiaları yalan bulunduğunu beyan etti. Canlı bağlantı esnasında Ali Çelik’in kızı Fatma, yaşamış olduğu sertliği anlatırken boğazı düğümlendi.

Yurdagül, “24 senelik evli olduğum eşim ortada hiçbir şey yokken evi terk etti” diyerek ‘Ece Üner ile Susma’ya katıldı. Eşiyle yüzleşip boşanmak isteyen Yurdagül, “Bize bakmadı, çocuğumun karnını doyurabilmek için kalorifer peteklerini sattım” diyerek yürekleri burktu.

Telefon bağlantısıyla yayına katılan Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, “Yurdagül için ekibimizi yollayacağız. Türk Kızılay’ı olarak elimizden geleni yapacağız” diyerek Yurdagül’ün yanında olacağını söylemiş oldu. Bu sevindirici haberden sonrasında Yurdagül gözyaşlarına engel olamadı. Yaşananların peşinden Yurdagül, Türk Kızılay’ı ve Ece Üner’e teşekkürlerini iletti.

Uzman psikiyatrist Prof. Dr. Tanju Sürmeli ve Av. Mustafa Tırtır’ın da danışman olarak yer almış olduğu ‘Ece Üner İle Susma’, hafta içi her gün saat 15.45’de canlı yayınla Kanal D’de.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir