Ferhan Şensoy’un cenaze töreni bugün mü, ne zaman? Ferhan Şensoy nereye defnedilecek?


Tiyatro ve beyazperde sanatçısı Ferhan Şensoy, bir süredir İstanbul Tıp Fakültesi’nde tedavi görüyordu. 70 yaşındaki Şensoy’un saat 02.30 sıralarında yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı. İstanbul Tıp Fakültesi’nden meydana getirilen açıklamada, “Uzun süredir kalp-damar hastalıkları ve metabolik hastalıklarla ilgili değişik hastanelerde tedavi gören, devletimizde yetişen en mühim tiyatroculardan olan, meddahlık geleneğinin simgesi kavuğu 30 yıla yakın süre taşıma onuruna haiz Ferhan Şensoy dün gece sabaha karşı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ciddi kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği sebebiyle vefat etmiştir. Tüm sanatseverlere ve ailesine baş sağlığı ve sabır diliyoruz” denildi.

FERHAN ŞENSOY’UN CENAZE TÖRENİ NE ZAMAN?

İsmail Dümbüllü’nün Münir Özkul’a devrettiği, Hasan Efendi’nin kavuğunu, Ferhan Şensoy 2016 senesinde Rasim Öztekin’e teslim etmişti. Şensoy, kavuğunu teslim etmiş olduğu Rasim Öztekin’den 5 ay sonrasında hayata gözlerini yumdu.  Kızı Derya Şensoy ise babasının cenaze ayrıntılarını deklare etti. Ferhan Şensoy’un kızı Derya Şensoy, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Ferhan Şensoy’un cenazesi 2 Eylül Perşembe günü saat 13.00’te Ses Tiyatrosu’nda sınırı olan katılım ile düzen edilecek törenin peşinden, Teşvikiye Camii’nde kılınacak ikindi namazını müteakiben Zincirlikuyu Kabristanı’na defnedilecektir” dedi. 

FERHAN ŞENSOY’UN RASİM ÖZTEKİN’E YAZDIĞI VEDA MEKTUBU

Bir süredir esenlik sorunları yaşayan Şensoy, Rasim Öztekin’in cenazesine katılamamış ve kızı vasıtasıyla bir veda mektubu göndermişti. 

“Orta oyuncuların amatör mevzu nöbetçi tiyatrodan yetişti Rasim. Kısa sürede Orta oyunculara katıldı. Kavuğumu ona devrettim. Orta oyuncularda oldukça başarıya ulaşmış bir dönem yaşadı. Kimi hastalıklarından dolayı sahneyi bıraktı. Kavuğu Şevket Çoruh’a devretti. Günü geldi, uçtu gitti gökyüzüne, kavuklu fotoğrafı asılı durur Ses 1885’te. Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne, buluşuruz gökyüzünde, neşeli bir meyhanede.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir