Hakan Gümüşoğlu (İbrahim Çelikkol) kimdir, görevi nedir? Bir Zamanlar Çukurova Hakan Gümüşoğlu karakteri!


Yamanlar Konağına meydana getirilen hücum sonrası Demir Yaman’ın bilinmedik bir şeklide ortadan kaybolmasıyla Bir Zamanlar Çukurova sürem finali yapmıştı. Bir Zamanlar Çukurova 4. sürem ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanırken, Bir Zamanlar Çukurova oyuncu ekibi genişledi. Bir Zamanlar Çukurova yeni oyuncu ekibine bakıldığında İbrahim Çelikkol da diziye giren oyunculardan oldu.

HAKAN GÜMÜŞOĞLU KİMDİR, ROLÜ NEDİR?

İbrahim Çelikkol, Çukurova’nın iş ve cemaat hayatına süratli bir giriş yapacağı ‘Hakan Gümüşoğlu’ karakteriyle dahil olacak. İhtiraslı, savaşçı, gözü pek kişiliğiyle öne çıkan Hakan Gümüşoğlu, Çukurova’daki bir oldukça ismin tam tersi, tüm zenginliğini kendisi elde etmiş bir işadamı. İzmir’de süregelen yaşamı, üniversite yıllarında Berlin’de bir dönem Demir Yaman ile kesişmiş. Ve seneler sonrasında Demir’in hayatında deposu bilinmeyen düşmanlıkları ve Demir’le üniversite yıllarına uzanan bağları ile hikayenin karanlıkta kalmış düğümlerini çözerek Çukurova’nın altını üzerine getirecek.

İBRAHİM ÇELİKKOL KİMDİR?

İbrahim Çelikkol 14 Şubat 1982, İzmit, Kocaeli’de dünyaya geldi. Türk dizi ve beyazperde oyuncusu, eski model. Oyunculuğa başlamadan ilkin ustalaşmış modellik yapmış oldu. Basketbolla ilgilenen Çelikkol ligde oynadı, genç millî oldu. Basketi bıraktıktan sonrasında oyunculuk mevzusunda eğitim alan Çelikkol’un Osman Sınav’la tanışması, hayatında dönüm noktası oldu. Osman Sınav’ın çekmiş olduğu Pars: Narkoterör filmimizde ‘başkomiser Şamil Baturay’ rolünün verilmesi ile oyunculuk hayatına adım attı. Daha sonrasında M.A.T., Karadağlar ve Keskin Bıçak benzer halde tv dizilerinde boy gösterdi. 2011 senesinde süregelen ve 24 Eylül 2012’de final icra eden İffet adlı dizide başrolde Cemil karakterini canlandırmıştır.

16 Şubat 2012’de gösterime giren büyük bütçeli beyazperde filmi Fetih 1453’te Ulubatlı Hasan karakterini canlandırmıştır. 2013-2014 yılları içinde Merhamet dizisinde Fırat Kazan’ı canlandırdı. 2014’te ekranda rol almaya süregelen Reaksiyon dizisinde bordo bereli Yüzbaşı Oğuz Ayaz karakterini ve 2016’da süregelen Kördüğüm dizisinde Ali Nejat karakterini canlandırmıştır. Anne tarafı Selanik göçmeni, baba tarafı ise Arap kökenlidir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir