Kadir Doğulu: Korkmuyorum – Magazin Haberleri


Başarılı oyuncu, dizide canlandırdığı ‘Fırat’ karakteri hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş oldu. Episode’un yeni sayısına kapak olan ‘Aşkın Tarifi’nin başrol oyuncusu Kadir Doğulu, daha ilkin kendisine yöneltilmemiş soruları samimiyetle yanıtladı. Canlandırdığı ‘Fırat’ karakterinden bahseden Doğulu, “Fırat da Kadir de bu kadar dışa dönük. Vicdanı arıyor. İnsanlarla yakınlaşıp, kalp kırmak ya da kalbinin kırılmasından çekinmiyor şundan dolayı doğru vicdanı arıyor ikisi de.”

“Tamam, diyor, hata yapmış olabilirim fakat hatamla sev beni. Çünkü seni her şeyinle sevebilme potansiyelim var benim, beni gör. Bu, güneyli insanlara, Anadolulu insanlara, bu coğrafyaya mahsus. İstanbul’da yok sözgelişi, İstanbul uyanıklılık veriyor insana” dedi. Röportajı esnasında kınanmaktan korkmadığını dile getiren oyuncu, “Biri benim hakkımda ne düşünür diye değil de ben, o insanların gereksinimlerini karşılayabiliyor muyum ve bir aydınlığa vesile oluyor muyum? diye bakıyorum.”

“Benden bir beklentileri var ise TV’den olmalı, yarattığım karakterleri beğenmeliler, oradaki Kadir’i takip etmeliler, dizilerimi izlemeliler. Eğer hususi hayatımla ilgili bir takibe gireceklerse neyi seviyorum, neyden hoşlanıyorum, ne yaymaya çalışıyorum, bunu algılamak için kafa yormalarını talep ediyorum” diye konuştu. Çoğu zaman magazin basının, kendisine sorulan sorulara felsefi cevaplar verdiği düşünüldüğü mevzusundaki soruya da oyuncu, “Felsefe çoğu zaman betimleme; hakikat ve tasavvuf ise yaşama. Ben yaşıyorum işte. Anlatma kısmında her insanoğlunun anlayacağı dili bulmak için hâlâ çabalıyorum.”

“Ama bunu bulacağım, hiçbir şüphem yok. Bulduğum zaman da fazlaca büyük bir kitleyle hareket edebilme gücü kazanacağız hep birlikte. Çünkü benim hem bu ülke hem de dünyayla ilgili oldukça sağlam ümitlerim ve niyazlarım var, dualarım var, bunların hiçbiri kişisel değil” yanıtını verdi.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir