Kırmızı Oda Rezzan kimdir, hastalığı nedir? Kırmızı Oda Rezzan hangi kitapta? Nihal Yalçın kaç yaşlarında nereli?


Kırmızı Oda dizisinin Rezzan karakteri yaşam hikayesiyle dikkat çekti. Kırmızı Oda dizisinde dikkat çeken karakter Rezzan’ın yaşamı yaşamı merak ediliyor. İşte Kırmızı Oda Rezzan karakteri hakkında bilgiler…

Kırmızı Oda Rezzan kimdir?

Madalyonun İçi adlı kitapta “Cinini Çıkardım” bölümünün Rezzan’ın hikayesi olduğu toplumsal medyada iddia edildi. Rezzan’ın “bu şekilde ortalıkta olmaz, olmaz, olmaz. Her yerde gözü var onun. Yüzlerce gözü var. Cinini çıkardım, o zaman kızdı, oldukça kızdı. Asacaklar beni. Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde yargılayacaklarmış. Bana dokunmayın, sakın dokunmayın, sonrasında size de kızar! Benim yüzümden babamı da asacaklar. Dokunma diyorum, anlamıyor.” söylediği anlamış olur dikkat çekti. Rezzan, doktor Hanım ile konuşurken, ”sonrasında ne oldu biliyor musunuz? Cafer benim cep telefonlarımı dinliyormuş. Kimse inanmadı bana, her insana anlattığıma oldukça kızdı. Benim yataktaki görüntülerimi filme aldı ve iş yerindeki her insana izletti. Benim telefonumu kamera olarak kullandı. tamamımız görmüş oldu. tamamımız her yerimi görmüş oldu.” cümlelerini de belirtti. Rezzan’ın hikayesi sonraki bölümlerde netleşecek. 

Nihal Yalçın kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Rezzan’a yaşam veren Nihal Yalçın 40 yaşındadır. 29 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Nihal Yalçın’ın ailesi Alevi ve Zaza kökenli. 5 çocuklu bir ailede dünyaya gelen Nihal Yalçın’ın bir adam ve üç kız kardeşi var.

Nihal Yalçın, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde tamamladı. 29 Mayıs 2012 evveliyatına kadar Kurusıkı adlı bir doğaçlama gösterisi sergiledi. Fakat tiyatroyu bir süre ilkin bıraktı.

2005 senesinde Hacivat Karagöz niçin Öldürüldü? adlı filmimizde ‘Zeyno kız kardeş’ karakteri ile beyaz perdeye adım atan Nihal Yalçın, 2009’da Ay Lav Yu adlı filmimizde ‘Rukiye’ karakterini canlandırdı. Canlandırdığı kişiliklerle daima fark yaratan Nihal Yalçın Avrupa Yakası dizisinin son sezonunda “Meryem” rolünü üzerine alan izleyicinin karşısına çıktı.

Son olarak Jale Atabey’in yönettiği ve Gülse Birsel’in kaleminden çıkan Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından kabul edilen ‘Açılay’ karakterini 2 sürem süresince canlandırdı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir