Kuruçeşme’ye Koray Avcı damga vurdu!


“Bize boğazın kenarında şarkı söyleme imkanı verdikleri için Poll Production’a ve Polat Yağcı’ya teşekkür ediyorum. Ve en büyük teşekkürü sizlere ediyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz” diyerek konsere süregelen Koray Avcı, ‘Sarhoş Gibiyim’ şarkısını seslendirdi.

Türk Müziğinin unutulmaz eserlerine repertuvarında yer veren Avcı, söylediği şarkılarla Kuruçeşme’de görkemli bir müzik şölenine imza attı. “Bu akşam hususi misafirlerimiz var. Ve sahnede Neşet Ertaş, Müslüm Gürses, Ahmet Kaya, Zeki Müren, Barış Manço, Cem Karaca, Kazım Koyuncu, Kayahan, Mahzuni Şerif, Aşık Veysel, Pir Sultan Abdal” diyerek Türk müziğinin efsaneleşmiş isimlerini şarkılarıyla sahnesinde andı.

Konser öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Koray Avcı, “Heyecanlıyım, ilk kez burada sahneye çıkacağım. Burada daha ilkin oldukça konser olmuş fakat bizlere kısmet olmamıştı. Altıncı yılımızda ilk sahnemiz.

Umarım oldukça güzel olur ve tekrar sahne alırız. Kuruçeşme Açıkhava’ya geldiğimde instagram için bir video çektim. Ve şu şekilde söyledim; deniz kenarında şarkı söyleyeceğim. O kadar inanamıyorum ki boğazın kenarında, köprünün altında şarkı söylüyorum. Her çıktığım sahnede heyecanlıyım fakat bu şekilde büyük görüntüler beni daha oldukça heyecanlandırıyor” şeklinde konuştu.

Avcı, konserin sonuna doğru Aşık Mahzuni’nin torunu Yiğit Mahzuni’yi sahnesine aldı. İkili birlikte ‘Dokunma Keyfine, Mevlam İki Göz Vermiş ve Zalım’ şarkısını seslendirdi. Yiğit Mahzuni’nin sazı ve yorumuyla birlikte rol almış olduğu şarkılar, Koray Avcı’nın düeti ile zirveye ulaştı. Avcı ve Mahzuni’nin performansı Kuruçeşme’yi dolduran müzikseverleri mest etti. Seyircinin yoğun ilgi gösterdiği konser, temenniler eşliğinde bittiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir