Merak uyandırdı: Yasak Elma Doğan kimdir? Yasak Elma Doğan kaç yaşlarında? Murat Aygen nereli, instagram adresi ne?

Şevval Sam, Eda Ece ve Berk Oktay’ın başrollerini paylaşmış olduğu diziye sezonda Biran Damla Yılmaz, Murat Aygen ve Yasmin Erbil’in katılacağı belli olmuştu. Peki fakat Yasak Elma dizisinde Doğan kimdir?

Yasak Elma Doğan kimdir?

Yasak Elma dizisinde Kumru karakterinin babası olarak Doğan karakteri dikkat çekiyor. Yasak Elma Kumru; Yıldız ve Çağatay’ın arasındaki yeni isim olacak. Doğan ise Kumru’nun babasıdır. 

Murat Aygen kimdir?

Yasak Elma dizisinde Doğan’a yaşam veren Murat Aygen, 29 Ekim 1971 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. aslolan adı Murat Ağlatçı’dır. 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi Biyoloji, 1998 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Tiyatro Oyunculuğu, 2002 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Yüksek Lisans bölümlerinde eğitim aldı. 

1991 – 1995 yılları içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi kent Tiyatrolarında; Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İnsan Bahçesi, Barışa şans Verin, hanımlar da Savaşı Yitirdi, Evita, Dans Birimi, Bedia Muvahhit, Moliere ya da Kara Komplo, Tartue, Mösyö Buttery, Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve Sanat adlı oyunlarda oyuncu, koreograf, dansçı ve asistan olarak çalıştı.

1995 – 2000 yılları içinde İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Müzikallerden Seçmeler, Beni Seviyor adlı projelerde solist müzisyen, 1999 – 2001 yılları içinde Tiyatro İstanbul’da Altın Göl adlı oyunda oyuncu, müzik ve efekt tasarımcısı, 1994 – 1998 yılları içinde Çapa Tıp Fakültesinde ses ve konuşma terapisti olarak çalıştı.

2000 – 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Opera ve Müzikal Bölümünde Şan öğretim üyesi, 2000 – 2004 yılları içinde İstanbul Kültür Üniversitesinde Tiyatro Tekniği öğretim üyesi olarak vazife yapmış oldu.

1985 yılından beri reklam sektöründe oyuncu, metin yazarı, sanat yönetmeni, süpervizör, destek yönetmen, dublaj sanatçısı, 1998 yılından beri de beyazperde ve tv sektöründe oyuncu olarak iş yapmaktadır.

Murat Aygen, 2010 senesinde Nihan Aslı Elmas ile evliliğe ilk adımını atmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir