Merak uyandırdı: Yasak Elma ender kimdir? Şevval Sam kaç yaşlarında? Şevval Sam’ın oynadığı diziler merak edildi!

Şevval Sam Yasak Elma dizisinde yaşam verdiği ender karakteriyle gündemde. Yasak Elma’da ender, sosyetik tanımının sözlükteki gerçek karşılığı ve tam bir cemaat hanımıdır. İşte Yasak Elma’nın ender’i Şevval Sam ile ilgili bilgiler…

Yasak Elma ender kimdir?

Güzelliğinin doruğundayken de Halit Argun benzer halde hovarda, evli ve milyarder iş adamının yanına yazman olarak girmeyi başarmıştır. Enerjisi, becerisi, çalışkanlığı ve kadınlığıyla da senelerdir hayalini kurduğu hayata Halit’ten hamile kalmış olarak ve bunu bir süre gizleyerek kavuşmuştur. Paraya ve güce aşıktır.

Şevval Sam kimdir?

11 Kasım 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. anası müzisyen Leman Sam, babası Selim Sam’dır. İlk ve ortaokulu Etiler’deki Hasan Ali Yücel İlkögretim Okulu’nda öğrenim görmüştür. Zincirlikuyu İnşaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesi Restorasyon bölümünden mezun olmustur. Üniversiteyi, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünde okuyarak tamamlamıştır. 1993 – 1998 yilları içinde oynayan “Süper Baba” adlı dizideki rolüyle büyük beğeni toplamıştır. Şevval Sam 2006 senesinde yayınladığı “Sek” adlı stüdyo albümüyle müzik kariyerine adım attı. 2007 senesinde “Istanbul’s Secrets” adlı 2. albümünü, 2008 senesinde “Karadeniz” adlı 3. stüdyo albümünü çıkarmıştır. Sam, 2010 senesinde 70’lerin arabesk sarkılarını kendine özgü tarzıyla, yorumladığı “özgü Arabesk” albümünü çıkardı. Arabesk müziğinin karakterine uygun olarak hiçbir elektronik enstrümanın kullanılmadığı albümde, Orhan Gencebay’dan, Ferdi Tayfur’a, Gülden Karaböcek’ten, Esengül ve Müslüm Gürses’e kadar devrin ikon haline gelmiş arabesk sanatçılarının, arabesk tarihinde iz bırakmış, şarkılarına yer verilir. Birçok dizide rol alan Şevval Sam, ek olarak reklam filmlerinde de rol aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir