Merak uyandırdı: Yasak Elma mevzusu nedir? Yasak Elma uyarlama mı gerçek yaşam hikayesi mi?

Yasak Elma dizisinin İstanbul’da geçeceği biliniyor. Şevval Sam, Eda Ece, Berk Oktay benzer halde adların başrolünde yer almış olduğu Yasak Elma dizisinin mevzusu merak ediliyor. İşte Yasak Elma dizisinin mevzusu.

Yasak Elma mevzusu nedir?
 
Hasan Ali’nin evinde yaşanmış olan patlamanın üstünden altı ay geçmiştir. Patlama sonrasında ender ve Yıldız yaralı kurtulurken, Hasan Ali vefat eder. meydana getirilen soruşturmanın peşinden bombalamayı Hasan Ali’nin hasımlarının yapmış olduğu anlaşılır ve dava kapanır.

Babasının ani ölümü yüzünden bunalıma giren Çağatay’ın Yıldız’la arası oldukça kötüdür. Yıldız, kocasıyla arasını düzeltmek için elinden geleni yapar.

Bu sırada yan yalıya genç, güzel ve cemiyetin yeni gözdesi olan Kumru Yıldırım taşınmıştır. Kumru, Doğan Yıldırım adlı meşhur iş adamının tek kız evladıdır. Doğan kızını el bebek gül bebek büyütmüş ve bir fazlaca şımartmıştır. Yurt dışındaki eğitimini tamamlayan Kumru İstanbul’a gelir gelmez, babasının sahibi olduğu yalıya yerleşir.

Kumru oldukça güzel, çağıl, pervasız ve özgüvenlidir. Babasının imkanları, kendi fiziki özellikleri, eğitimi ve alt yapısı yardımıyla asla asla kimseye müdanası olmayan bir hanımdır.
Yıldız devamlı sosyete ve moda dergilerine kapak olan Kumru’yu kendine rol model olarak benimser.

Zehra ABD’ya yerleşmiştir. ender ise patlama sonrası iyileştikten sonrasında Kaya’yla birlikte Londra’ya göç eder. Beraberlikleri bir süre oldukça mutlu ilerlese de, zaman içinde monotonlaşmaya adım atar. ender, Londra’da kolay bir hanım olmaktan mutlu değildir. Uzun devam eden tartışmalar sonrası çift yollarını ayırmaya karar verir. Hasan Ali’nin ölümü sonrası Çağatay yaşamış olduğu bunalımın da etkisiyle işlerle ilgilenmemiş ve şirket fena duruma düşmüştür.
ender Kaya’dan ayrılıp İstanbul’a geri dönerken en büyük motivasyonu şirketteki işine geri dönmek ve sallantıda olan holdingin durumunu toparlamaktır.

ender İstanbul’ daki hayatına süratli bir dönüş yaparken, Yıldız da Çağatay’ı tekrardan kazanma telaşındadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir