Neşet Ertaş’ın ailesinden sonrasında bir tepki daha: Asla izin vermezdi


Yapımcı Mustafa Uslu’nun, Neşet Ertaş’ın yaşamının anlatılacağı “Garip Bülbül, Neşet Ertaş” filminin çekimlerinin ocak ayında start alacağının açıklamasının peşinden süregelen tartışmalar devam ediyor. Neşet Ertaş’ın ailesinin film için “ihtiyaç duyulan tüm yasal ve hukuki adımlar atılacaktır” açıklamasının peşinden bir tepki de “Neşet Ertaş Kitabı”nın yazarı ve sanatçının yakın dostu Bayram Bilge Tokel’den geldi.

GÖZÜNÜ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ

Tokel, Neşet Ertaş’ın, oğlu Hüseyin Ertaş’a yaşamının film yapılmaması yönünde vasiyeti bulunduğunu hatırlatarak, şu şekilde konuştu: “Fakat gözünü para hırsı, şöhret hırsı ve yükselme hırsı bürüyen birileri için gün dünyaya geldi. Türküleri, yaşamı ve felsefesiyle yaşamını halka, hakikate adayan bir büyük halk ozanı, bu değerleri hiçe sayan bir anlayışın elinde pazarlama figürüne dönüştürülmek isteniyor.”

CAZİP TEKLİFLE GELDİ KABUL ETMEDİM

Bir açıklama gösteren Bayram Bilge Tokel, “Bu proje iki yıl ilkin Mustafa Uslu tarafınca bana teklif edildi. ‘Neşet Ertaş Kitabı’na cazip bir telif ödeyerek güya kitabın filmini çekmek benzer halde bir hile-i şeriyye yapmak istedi. Kabul etmedim. Çünkü Neşet Ertaş’ın, kendi yaşamının beyazperde filmi yapılmasına asla sıcak bakmadığını biliyordum. Teklifler yapıldığını ve asla kabul etmediğini sık sık anlatırdı” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir