Son dakika: Derya Şensoy kimdir? Ferhan Şensoy’un kızı Derya Şensoy kaç yaşlarında? Derya Şensoy instagram adresi!


Ferhan Şensoy’un kızı Derya Şensoy, gözyaşları içinde kürsüye çıkarak babasının Rasim Öztekin’e yazdığı mektubu okumuştu. Ferhan Şensoy mektupta, “Kavuğumu ona devrettim. Orta oyuncularda oldukça başarıya ulaşmış bir dönem yaşadı. Kimi hastalıklarından dolayı sahneyi bıraktı, kavuğu Şevket Çoruh’a devretti. Günü geldi uçtu gitti gökyüzüne. Kavuklu fotoğrafı asılı durur Ses 1885’te. Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne. Buluşuruz gökyüzünde neşeli bir meyhanede.” ifadelerini kullanmıştı.

Derya Şensoy kimdir?

Derya Şensoy 31 yaşındadır. Derya Şensoy, 7 Şubat 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.Tam adı Neriman Derya Şensoy’dur. Usta tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy ve tiyatrocu Derya Baykal’ın ikinci kız evladıdır. Müjgan Ferhan Şensoy isminde bir ablası vardır.

2004 senesinde anası ile babası boşanmıştır.İstanbul Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. İllüstrasyon ve tasarım eğitimi almak için New York’a gitti. ABD’da Parsons The New School for Design okulunda eğitim görmüş oldu.

2013 senesinde Birol Güven’in senarist ve Müfit Can Saçıntı’nın yönetmen olduğu “Doksanlar” dizisinde oynadı. Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı ve Hesapta Aşk adlı yerli beyazperde filmlerinde yer aldı. 2015 senesinde yapımcılığını Birol Güven’in yönetmenliğini ise Korhan Bozkurt’un üstlendiği “Mayıs Kraliçesi” adlı dizide başrolde yer aldı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir