• Home
  • Magazin
  • Songül Karlı eski eşi Metin Yüncü’den şikayetçi olmuştu! Detaylar ortaya çıktı
Magazin

Songül Karlı eski eşi Metin Yüncü’den şikayetçi olmuştu! Detaylar ortaya çıktı

[ad_1]

Songül Karlı’nın, kendisini milyonlarca lira dolandırdıklarına ilişkin eski eşi Metin Yüncü ve bununla bağlantılı iki kişi hakkında geçen yıl yapmış olduğu kabahat duyurusu üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında hazırlanan iddianamede, Karlı “müşteki” olarak yer alırken, 16 Aralık 2020’de Organize Suçlarla savaşım Şube Müdürlüğü ekipleri tarafınca gözaltına alınan ve adli makamlarca özgür bırakılan Metin Yüncü, Barbaros A. ve Sezai T. “şüpheli” olarak yer aldı.

Başsavcılık tarafınca onaylanan iddianameye nazaran, sanıkların her birinin “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 3’er yıldan 10’ar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor. İddianameyi kabul eden İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşmanın 2022 yılının Ocak ayında yapılmasına karar verirken, tutuksuz sanıklar ile müşteki Karlı’ya tebligat gönderdi.

Karlı’nın soruşturma aşamasında savcılığa verdiği ifade, iddianamede detaylı olarak yer aldı.

Buna nazaran Songül Karlı, Metin Yüncü ile Etiler’de 2010’da dost ortamında tanıştığını belirerek, şu şekilde devam etti:

“Metin kendisini, varlıklı işadamı ve MİT mensubu olarak tanıttı. Devlet büyükleriyle ilişkileri bulunduğunu söylüyordu. Gözümde saygınlık kazanmıştır. Bir süre sonrasında ulusal emlak adlı bir işe girişeceğini söylemiş oldu. Sultanbeyli’deki 27 bin metrekarelik arazimi bu iş için ipotek etmek istedi. yalnız beş günlük ipotek olacağını söylemiş oldu.

Bu arazimin kıymeti 27 milyon liradır. Başta bunu kabul etmedim. Ortak tanıdığımız Barbaros A. ulusal emlak adlı ofiste çalışan biriyle beni konuşturdu. Metin’in söylediği bilgileri teyit etti. Sonrasında Metin’e noterde vekaletname verdim. Ne vekaletname verdiğimi bile okumadım. sonrasında Metin ile evlendik. Bir süre sonrasında beni arayan biri Sultanbeyli’deki arazimi satın aldığını söylemiş oldu. Metin ile bağlantılı olan Sezai T. arazimi satmış. Metin arazinin eksper kıymetini öğrenmek için birine satış yapılmış benzer halde gösterildiğini söylemiş oldu.”

 Metin Yüncü tarafınca uzun süre oyalandığını dile getiren Karlı, Yüncü’nün bir süre sonrasında “Sezai araziyi satmış, Bulgaristan’a firar etmiş. Konya’daki MİT’çi Recep abiyle mevzuyu çözeceğiz.” söylediğini aktardı.

Karlı, emniyete şikayette bulunmak istediğini yalnız Yüncü’nün “MİT’ten büyük devlet mi var?” diyerek kendisine engel bulunduğunu belirterek, devlet büyüklerine armağan alacağını söyleyerek kendisinden parça parça 50 bin lira alan Yüncü’ye, birliktelikleri süresince kasadan 1,5 milyon lira verdiğini söylemiş oldu.

Yüncü’nün, sattığı cipin parasını da kendisine ödemediğini dile getiren Karlı, “Kendisine lüks bir Spor otomobil satın almış. üzerine de benim arabamın parasını almış. Spor arabanın borcunun bir kısmını senet yaptırmış. Galericiler senetleri getirip beni kefil yaptılar. Senedin vadesi erişince benden ödeme istediler. 12 bin avroluk iki senet ödedim.

3-4 ay sonrasında Metin, spor aracı galericiye geri verdiğini söylemiş oldu. yalnız senetler ortada yoktu. O dönem bir televizyonda program yapıyordum. Kanala haciz kağıdı geldi. toplumsal medyadan takip ettiğim butik sayfalarına da haciz kağıdı yolladılar. Çalıştığım her yerde haciz kağıdı yolladılar. 35 bin dolar, 25 bin avro ve hatırlamadığım meblağda ödeme yaptım. Evime haciz geldi, tüm eşyalarım haczedildi.” ifadelerini kullandı.

 Songül Karlı, iddianamedeki ifadesinin devamında Metin Yüncü’nün 2017’de 2 ay süresince ortadan kaybolunca boşanma davası açıp ayrıldıklarını belirterek, şu bilgileri paylaştı:

“Boşandıktan bir ay sonrasında toplumsal medyadan yazan bir kişi Yüncü’nün beni dolandırdığını söylemiş oldu. Daha sonrasında bu kişiyle telefonla görüştük. Yüncü’nün aslına bakarsak asla parasının olmadığını, ailesinin bilgisi dahilinde eşiyle anlaşmalı olarak boşanıp benimle evlendiğini, eşine de bir yıl sonrasında kendisine geri döneceği sözünü verdiğini, Metin’in lüks içinde eşi ve ailesiyle yaşadığını, tatillere gittiklerini öğrendim.

Bunun üzerine dolandırıldığımı anladım. Hatta benden almış olduğu paralarla Metin, eski karısına ev almış. Boşandıktan sonrasında tekrardan evlenmemiz için baskı yapmış oldu, tehdit etti. Metin’in, ikizi Çetin’in kimliğini kullanarak eski eşlerini de dolandırdığını öğrendim. Hepsinden şikayetçiyim.”[ad_2]

Related posts

Get Megan Morrison’s A-List Style With a Weekly Breakdown of Her Most Trendy Looks

admin

MasterChef’te elenen isim kim? Dün gece MasterChef Türkiye’ye veda eden yarışmacı

admin

Özer Hurmacı: Günlerdir çocuklarımı göremiyorum

admin

Leave a Comment