Yalancı mevzusu nedir? Yalancı dizisi uyarlama mı gerçek yaşam hikayesi mi?


Yönetmen koltuğunda usta isim Hülya Gezer’in yer almış olduğu, senaristliğini Yazıhane ekibinin kaleme almış olduğu Yalancı dizisi Eylül’de Show TV ekranlarında seyircileriyle buluşacak. İşte Yalancı dizisinin mevzusu.

Yalancı mevzusu nedir?

Yalancı dizisinin genel hikayesi şu şekildedir: Deniz akıllı, yetenekli, kendini işine adamış bir edebiyat öğretmenidir. Mehmet emir ise meşhur bir cerrah. Oğlu Deniz’in öğrencisidir. Her ikisi de epey zamandır hayatlarına kimseyi sokmamıştır. Aralarındaki çekim, onları ilkin birlikte çıktıkları bir akşam yemeğine daha sonrasında da hayatlarını alt üst edecek bir ekip olayın içine götürür. Masum bir yemeğin kendileri ve ailelerini büyük yıkımlarla karşılaştıracağı akıllarına bile gelmez.

Peki o gece ne olmuştur? Deniz ve Mehmet emir haricinde kimse bilmemektedir. İkisi de geceyi değişik anlatır. Ve gerçeğin ardında gerilimli nefes soluğa bir maceraya atılır. Yapmaları gereksinim duyulan tek şey doğru söylediklerini ispatlamaktır.

Evet! Her hikâyenin iki yüzü vardır. Gerçek ise tektir. fakat şimdi herkesten yüzünü gizlemektedir.

Yalancı dizisi uyarlama mı?

BAFTA ödüllerine aday gösterilen İngiliz dizisi Liar’dan uyarlanan, yönetmenliğini başarıya ulaşmış isim Hülya Gezer’in yapmış olduğu dizinin senaristliğini Yazıhane ekibi üstlenmiştir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir