Doğal kaynak suyu diye kuyu suyu sattılar


class=”cf”>

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, orman yangınlarının önlenmesi amacıyla meydana getirilen denetimde, Ulupelit mevkisindeki ormanlık alanda kuyu suyunun, su varilleri ve borularla su dolum tesisine uzatıldığı belirlendi.

C. B. ile M. T.’ye ilişik olduğu öğrenilen tesiste meydana getirilen incelemede, kuyu suyunun arıtılarak kullanıldığı, su dolum tesisinin mevzuata uygun olmayan şekilde etkinlik gösterdiği tespit edildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince, kuyu ve su dolum tesisi mühürlenerek faaliyetine son verildi, damacanadaki sudan da örnek alındı.

İBB’ye ilişik Hamidiye Su firmasına taşeron olarak dolum icra eden firmanın, Şile’deki naturel kaynaklardan su almış olduğu, kaynak suları yetmeyince kuyu suyunu kullanmaya başladığı ileri sürüldü.

class=”cf”>

İBB’DEN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili açıklama icra eden İBB Sözcüsü Murat Ongun, “Hamidiye Su’nun tüm kaynakları tertipli olarak çözümleme edilmektedir. Bazı basın organlarında yazılanın aksine, bir yıl süreyle su tedariği meydana getirilen Kemer Su İşletmeleri Ltd. Şti. de hem Valilik hem de Sağlık Bakanlığı tarafınca tescillidir ve tertipli olarak denetlenmiştir.” ifadelerini kullandı.

Doğal kaynak suyu diye kuyu suyu sattılar

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir