En oldukça ellerimizin bakımını dikkatsizlik ediyoruz


Ellerimiz yüzümüze benzer şekilde, hacim kaybı, kırışıklık ve pigmentasyon değişimleri ile yaşlanır. Ancak ellerimiz yüzümüze kıyasla bakımını dikkatsizlik ettiğimiz bir bölge olduğundan emareler daha şiddetli olabilir. Ellerimizde yaşla birlikte açığa çıkan daha oldukça tendon ve damar bulunduğundan yaşlanma emareleri kendisini daha güçlü şekilde belli edecektir.

Hyaluronik asit ve kalsiyum hidroksiapatit benzer halde dolgu maddeleri ellerde oluşan hacim kaybını iyileştirmek ve anti-aging oluşturmak adına tendon ve damarları kamufle etmek için kullanılabilir. 

Ellerdeki yaşlanmanın sebebi yaşlanmanın naturel bir getirisi olan hacim kaybı olarak gösterilse dahi, güneşten gelen zararı olan ultraviyole ışınlarının da ellerimizin yaşanmasında büyük tesiri vardır. Yüzümüzü koruduğumuz benzer halde, ellerimizi de zararı olan güneş ışınlarından korumamız gerekiyor. Bu niçin ile SPF 50 içeren kremleri hem elleriniz hem de yüzünüz için günlük alışkanlığınız haline getirmeniz gerekiyor.

Eller üzerine uygulanan dolgular, yaşlanma emarelerini tersine çevirmek için kullanılan bir tedavi şeklidir. Yaşlanmaya bağlı olarak kaybedilen dokuyu yerine koymak için ellerin üzerine bir vücutta naturel olarak bulunan maddelerden yapılmış bir dolgu maddesi enjekte edilir. Böylece eller, genç ve canlı görünümlerine ulaşırlar. Eller üstündeki doku kayıpları giderildikten sonrasında eğer var ise kir tedavisine başlanır. Leke tedavisi için çeşitli mezoterapi ve lazer protokollerinden yararlanılabilir.  

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir