Glutatyon tedavisi nedir? Faydaları nedir?


Glutatyon en kolay hali ile; vücutta bulanan özgür radikallerin gene vücutta bulunan reaktif oksijenin yok edilme işlevini yerine getirmesini görevini üstlenir. Bu sebeple vücut tarafınca üretilen oldukça güçlü bir antioksidandır. 

Vücuttaki glutatyon seviyesi yüksek seviyede tutulduğunda, insanoğlu daha sağlıklı olur, daha iyi performans gösterir ve hastalık önleme benzer halde birçok yönden daha iyi hale gelir. Ayrıca glutatyon, hücrelerin enerji merkezi ve vücudun temel bir parçası olan mitokondri için daha iyi işlevler sağlar.

Glutatyon, insan vücudu için kronik hastalıkların ve kronik hastalıkların semptomlarını azaltabilen oldukça mühim bir antioksidandır. Bu nedenle glutatyon içeren yiyecekleri yiyecek oldukça önemlidir. Özellikle genetiği değiştirilmiş gıdalar sebebiyle insan vücudunun gereksinim duyduğu glutatyonu gıdalardan doğru bir halde alamıyoruz.

Glutatyon eksikliğinde bazı problemler görülebilir. Yaşlandıkça, vücut tarafınca üretilen glutatyon miktarı da azalacaktır. Vücuttaki toksin miktarı arttığında glutatyon oranı ciddi şekilde azalacaktır. Vücut için oldukça mühim olan antioksidanların azalması ile özgür radikaller yok edilemez ve vücuda ciddi zararlar verir. Vücuttaki glutatyon içeriğindeki azalma, iç yada çevresel faktörlere bağlı olabilir. İç faktörler; oluşumu, DNA onarımı, bağışıklık sistemi, oksidatif stresin önlenmesi ve vücudun glutatyon talebinde artışa yol açan öteki nedenlerden meydana gelmektedir. Dış etkenler ise vücudun gün içinde toksik maddelere maruz kalması sebebiyle vücuttaki glutatyon içinde ne bulunduğunun azalması sonucu oluşur.

Glutatyonun vücuda alınmasının ve etken olarak kullanılmasının en başarıya ulaşmış yolu damar kanalıyla vücuda alınmasıdır. Uygulama damar kanalıyla ağrısız bir halde yapılır. Tüm süreç yalnız 10 yada 15 dakika sürer. Glutatyon tedavi edici serum uygulanmadan ilkin saf su ile karıştırılarak vücuda bu şekilde verilir. Glutatyon ağızdan alınamaz. Çünkü bu tür uygulamalarda midede tesirini tamamen kaybeder ve hiçbir faydası olmaz. Glutatyon serum tedavisi yaşlanma emarelerini azaltabilir ve vücuttaki hastalıkların görülme sıklığını azaltabilir.

Glutatyon tedavisinin kişiye sağlayacağı faydalar ise;

Karaciğer yağlanmasının önüne geçebilir.
Uyku apnesi tedavisinde tercih edilebilir.
Daha genç ve parlak bir cilt görünümü sağlar.
Sigara ve alkol benzer halde zararı olan ürünleri tüketen kişilerde toksik madde atımını destek sunar.
Var olan hücreleri korur ve yeniler.
Yaşlanma sürecini yavaşlatabilir.
Parkinson hastalığında destekleyici tedavi olarak tercih edilebilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir