Karanfilli su içmenin yararları – Sağlık Haberleri


Karanfil, enfeksiyona sebep olan bakteri ve mikroplara karşı iyi bir savaşçıdır. Özellikle boğaz yollarınızda ya da ağız içinde oluşan enfeksiyonlara karşı naturel bir ilaç görevi görecek karanfilli suyu tertipli tüketerek kısa zamanda mikroplardan kurtulup sağlığınıza kavuşmanız mümkündür.

Karanfil; günümüzdeki kadar ağız ve diş bakımında etkili ürünlerin olmadığı eski zamanlarda insanların bolca oranda tercih etmiş olduğu seçeneklerden biri olmuştur. Özellikle keskin kokulu yiyecekler sonrasında birkaç karanfil çiğnenir ve oluşacak ağız kokusu önlenirdi. Günümüze geldiğimizde bu mevzuda karanfil çiğnemek hâlâ en iyi yöntemlerden biri sayılmaktadır; yalnız karanfil çiğnemek sizin için uygun değilse karanfilli su tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Gün içinde yeterince karanfilli su içerek naturel bir halde nefesinizi tazeleyebilir, ağız kokusunu önleyebilirsiniz.

Karanfilli su tüketimi, böbreklerinizin görevini daha iyi yerine getirmesine mühim bir katkıda bulunur. Bu sayede idrar yolları enfeksiyonunun iyileşmesine ve böbreklerdeki toksinlerin atılmasına destek olur. Siz de idrar söktürücü seçenekler arayışındaysanız naturel bir yöntem olarak karanfilli su içmeyi tercih edebilirsiniz.

 

Ne kadar sıkı bir rejim uyguluyor olursanız olun o rejimi kesinlikle Spor ve doğru içecek karışımlarıyla da desteklemeniz gerekir. İşte, size bu mevzuda iyi bir destek olarak önerebileceğimiz karışım; karanfilli ve tarçınlı su! Karanfilli su, kabuk tarçın ile beraber hazırlandığında metabolizmanın hızlanmasına katkıda bulunur. Hazımsızlıktan kurtarıp kısa sürede daha oldukça yağ yaktırarak daha kolay bir halde zayıflamanızı sağlar.

 

Karanfil, stresi azaltan rahatlatıcı özelliğiyle naturel bir antidepresan görevi gören bitkilerden biridir. Bu özelliği yardımıyla tertipli tüketen insanların ruh halinde pozitif değişimler yaratmaktadır. Eğer siz de yoğun strese maruz kaldığınız bir yaşam sürdürüyorsanız karanfilli suyu gün içinde daima yakınınızda bulundurmalı ve ondan kafi oranda tüketmelisiniz.

 

Karanfil; A, K ve E vitaminleri bakımından varlıklı bir nebat olduğundan gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayabilecek bir güce de haizdir. Siz de gün içinde kafi oranda karanfilli su içerek daha enerjik olabilir, günü daha kolay tamamlayabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir