Ozon tedavisi ile bağışıklığınızı güçlendirin


İnsan vücudu çevresinde bulunan bir oldukça mikrobun saldırısına uğrar ve bu organizmalar bedenimize girebilmek için uğraş verir. Sağlıklı bir vücut, karşılaşmış olduğu hastalık etkenleriyle ve yabancı maddelerle çoğunlukla baş eder. Ama bu cenk için güçlü bir bağışıklık sistemi oldukça önemlidir. Dünya genelinde yayılmaya devam eden Coronavirüs’le cenk için de bağışıklık sisteminin güçlü olması kuşkusuz ki bayağı fazla önemlidir.

Bağışıklığı güçlendirmek için Ozon tedavisinden faydalanılabilir. Ozon üç oksijen atomundan meydana gelmiş bir moleküldür. Vücuda verildiğinde derhal oksitleyici moleküller olan peroksidlere dönüşür. Peroksidler güçlü oksidan moleküller olduğundan vücut tüm antioksidan sistemlerini devreye sokar ki buna “Terapotik şok” adı verilir. Ozon yardımıyla oluşan antioksidan moleküllerin vücutta damar tıkanıklığı, dolaşım-oksijenlenme bozukluğu, romatizmal hastalık, sinir basısı benzer halde.. durumların olduğu bölgelerde oluşan zararı olan oksidan moleküllere etki etmiş olduğu düşünülmektedir. Ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendirme etkisine haizdir.

Ozon vücuda akciğer haricinde derhal her yolla verilebilmektedir. Vücuda saf ozon verilmez, verilen aslına bakarsak içinde oldukça azca ozon bulunan oksijendir. Bu aşama düşük ozon konsantrasyonu bile istenen tedavi tesirini yaratmaya kafi olabilmektedir. Ozon enjeksiyonunun en mühim özelliği oldukça acil etki etmesidir. Ozon enjeksiyonu esnasında ince iğne uçları kullanıldığından pek de ağrı icra eden bir işlem değildir. Ancak kimi zaman hastada uygulanan ozona ilişik yanma ve ağrı görülebilir. Enjeksiyon sonu ağrısı bir kaç dakika içinde çabucak geçebilmektedir. Coronavirüse karşı burun ve öteki yollardan ozon tedavisi başlanması koruyucu etki sağlayabilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir